Zlodej, ktorého sa policajtom podarilo chytiť začiatkom júna pri pokuse vlámať sa do garáže pri jednej z piešťanských novostavieb, má za sebou aj niekoľko ďalších krádeží v meste. Okrem pokusu o vlámanie vykradol dve autá, pivnice na E. Belluša, zadarmo si odniesol päť nových bicyklov priamo z obchodu a ďalšiemu obchodníkovi poškodil dvere, keď sa pokúšal ukradnúť ďalšie bicykle. Napriek mladému veku 25 rokov si Svätojurčan už za mrežami posedel. V Piešťanoch „operoval“ spolu s o rok mladšou Bratislavčankou, ktorú hľadajú pre drogy. Policajti ju tiež zatkli a obom „výtečníkom“ teraz hrozí pol až tri roky väzenia.

„Piešťanskí policajti zadržali priamo pri čine 25 – ročného muža zo Svätého Jura,“ uvádza hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru z Trnavy Mária Linkešová. „V piatok 5. 6. ho policajná operatíva pristihla krátko potom, ako vypáčil v skorých ranných hodinách zámok na dverách do garáže pri novostavbe rodinného domu v Piešťanoch.“ Pri výsluchu sa muž policajtom priznal aj k ďalším výčinom aj k tomu, že pri niektorých prípadoch mu 24-ročná Bratislavčanka.

„Na základe jeho výpovede polícia ženu vypátrala a nakoľko bol na ňu vydaný príkaz na zatknutie Okresným súd Bratislava II, policajti ju predviedli priamo pred sudcu. Muž je podozrivý z pokusu krádeže vlámaním do novostavby rodinného domu v Piešťanoch, z krádeže vlámaním do dvoch áut na Ulici Valovej a Kalinčiakovej v Piešťanoch. Z jednej Škody Octavia ukradol továrenskú navigáciu, peňaženku s osobnými dokladmi a značkový notebook, z druhej odcudzil nadstavec na bezpečnostnú skrutku kolies vozidla.

 

Spolu so ženou sú podozriví z pokusu krádeže vlámaním do pivníc v bytovom dome na Ulici E. Bellušu v Piešťanoch, z krádeže piatich bicyklov z piešťanskej predajne v hodnote najmenej za 3200 eur a z pokusu krádeže bicyklov z inej predajne, kde poškodili majiteľovi dvere do predajne v hodnote 2000 eur,“ dopĺňa M.Linkešová

Podľa krajskej hovorkyne, časť lupu sa policajtom podarilo nájsť. Keďže obaja už si za mrežami posedeli, zostali vo väzbe. Za všetky výčiny môžu obaja dostať pol až tri roky.

-red-, Zdroj: Tlačová správa KRPZ

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972