Connect with us

Aktuality

Žiwell opäť hostil Zónu bez peňazí

Published

on

Vo vonkajších priestoroch komunitného centra Žiwell sa v nedeľu 3. decembra od 10. do 15. hodiny konala Zóna bez peňazí. Hlavnou myšlienkou akcie je urobiť krajšie Vianoce tým, ktorí si to nemôžu pre nedostatok peňazí dovoliť. Návštevníci si tak bezplatne vymenili nepotrebné veci za tie, ktoré využijú a mnohí taktiež vyriešili otázku vianočných darčekov. Netradičná burza sa konala v mestách po celom Slovensku.

„Veci, ktoré po Zóne bez peňazí zostanú, rozdelíme a posunieme ďalej. Oblečenie pre dospelých darujeme organizáciám, ktoré sa venujú ľuďom bez domova, detské oblečenie materským centrám, knihy školám, knižniciam a antikvariátom. Hračky rozdáme deťom v regiónoch s najvyššou nezamestnanosťou a rodinám v hmotnej núdzi,“ uvádza na oficálnej webstránke hlavný organizátor akcie Juraj Ciba.

Advertisement
Hello GPT

Tohtoročná Zóna bez peňazí má aj ďalší rozmer – pomôže ľuďom v núdzi v tranzitných zónach na srbsko-maďarských hraniciach. Aktuálne tam prebýva asi 300 utečencov zo Sýrie, Afganistanu, Pakistanu, Iránu či Iraku, ktorí celé dni či týždne žijú v improvizovaných stanoch.

Pozrite si našu krátku fotoreportáž:

Advertisement
Hello GPT

-vv-

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články