ŽiWell chce oživiť historickú budovu v mestskom parku. Pred pár dňami spustil za týmto účelom crowdfundingovú kampaň oŽIWme Kursalon. Zámer aktuálne podporila takmer stovka ľudí, ktorí už prispeli viac ako 2000 eurami.

Klub a komunitné centrum ŽiWell, ktoré prevádzkovalo OZ Kvas v priestoroch Leieru, bolo zavreté na konci roka 2018. Dôvodov bolo viacero a podľa prevádzkovateľov nastal čas na zmenu. Podarilo sa im podpísať zmluvu so Slovenskými liečebnými kúpeľmi Piešťany na prenájom časti historickej budovy Kursalonu v mestskom parku, ktorá už takmer dva roky bola prázdna.

„Máme chuť pracovať a preniesť to najlepšie, čo poznáte zo ŽiWellu, na vyššiu úroveň. Dostali sme skvelú šancu vrátiť život do priestoru v Kursalone. Chystáme pre vás nový koncept zdravých obedov, kde si prídu na svoje naozaj všetci – alergici, vegáni aj mäsožrúti. Chceme pokračovať vo vytváraní naozaj zdravých a chutných obedov pre všetkých. V našej ponuke bude každý deň menu vhodné pre vegetariánov, vegánov, ľudí s laktózovou intoleranciou, ale aj bezlepkovou diétou. Tak ako aj doteraz, chceme používať, čo najviac čerstvých a lokálnych surovín. Prebytky z vašej záhrady s vami s radosťou vymeníme za obed alebo nápoj,“ hovoria Aurel Rusnák a Peter Demko, ktorí sú zakladateľmi ŽiWellu.

Podľa ich slov pri pláne rekonštrukcie starej storočnej budovy boli pripravení na investíciu, avšak jej skutočný stav ich prekvapil. „Opustené priestory a najmä zázemie je potrebné zrekonštruovať – kanalizácia, vodoinštalácia, rozvody a pod. sú v zlom stave. Vyše 100 – ročná budova skrýva mnohé prekvapenia a technické výzvy. Peniaze použijeme na odstránenie technických problémov v budove, nábytok do interiéru bývalej kaviarne,  vybavenie terasy aj s priestorom pre deti a postupné obnovenie kultúrno – komunitných aktivít,“ hovorí A. Rusnák.

Tomu všetkému môže pomôcť aj široká verejnosť príspevkom cez projekt na startlab.sk. Odmena pre prispievateľov môže byť podľa výšky príspevku od pohára s logom ŽiWell, cez bezodnú šálku kávy až po obedové menu na jeden mesiac. Za podporu môžete rovnako získať VIP vstup na oficiálnu Otváraciu party, či ešte predtým na Tajnú predpremiérovú party.

-red- 

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972