Connect with us

Aktuality

Životunebezpečná Červená veža, len pár metrov od turistického chodníka

Published

on

Bývalá reštaurácia a rozhľadňa Červená veža už roky chátra. Aktuálne je pri nej veľká diera, ktorá vznikla prepadnutím časti objektu do pivnice, len pár metrov od turistického chodníka s modrou značkou. Turisti pri prechode okolo len neveriacky krútia hlavou.

Podľa fotografií, ktoré sme dostali od nášho čitateľa, sa diera zväčšuje každým rokom. Miesto, ktoré sa prepadlo, si niekto pretvoril na prírodnú posilňovňu. Svedčí o tom hrazda na stene. Očitý svedok tvrdí, že zo stavby padajú tehly a práve tie spôsobili prepadnutie betónového prekrytia do pivnice. Objekt nie je nijako zabezpečený ani osvetlený. Voľne sa okolo neho pohybujú deti z domov na Červenej veži i turisti. Nebezpečný môže byť predovšetkým večer a v noci, keď poriadne nevidíte kam kráčate.

Stavba a pozemky okolo podľa katastra nehnuteľností partia piešťanskej spoločnosti WM Consulting & Communication, s.r.o. Tá v Piešťanoch vystriedala už viacero adries a aktuálne sídli na Žilinskej ulici 130. Jediným spoločníkom firmy je akciovka IFF spoločnosť, ktorá sídli na rovnakej adrese. Konateľom spoločnosti je Peter Bakoš.

Odpoveď od vlastníka sme nedostali

Snažili sme sa skontaktovať so zodpovednými osobami  vo firme telefonicky prostredníctvom verejne dostupného čísla a zistiť, ako mienia stavbu zabezpečiť. Hovor zodvihla pani, ktorá sa k Červenej veži nevedela vyjadriť. Povedala, že náš odkaz odovzdá kompetentným s tým, že sa ozvú. Keďže sa nikto neozval, volali sme na číslo opäť. Dozvedeli sme sa, že zamestnankyňa odovzdala náš kontakt sekretárke a viac nevie povedať.

Firma WM Consulting & Communication, s.r.o. mala podľa obchodného registra kedysi obchodné meno hotel Magnólia a roku 2016 sa zlúčila so spoločnosťou Červená veža s.r.o..  Podľa registra sa venuje množstvu činností. Od maloobchodu so spotrebným tovarom, cez sprostredkovateľskú činnosť, prevádzku učňovského strediska, ubytovacie služby, prevádzkovanie cestovnej kancelárie až po mimosúdne vymáhanie pohľadávok.  

Na internete sú dohľadateľné súdne rozhodnutia, podľa ktorých spoločnosť WM Consulting & Communication zastúpená Advokátskou kanceláriou Roman Kvasnica a partneri s. r. o. vymáhala pohľadávky, ktoré získala od Slovenskej sporiteľne.  Budova, kde sídli firma vlastniaca stavbu na Červenej veži, patrí Advokátskej kancelárii Roman Kvasnica a partneri.

Podľa obchodného registra je konateľ spoločnosti WM Consulting & Communication Peter Bakoš tiež podpredsedom predstavenstva spoločnosti WINTER média, a.s., ktorá je vydavateľom novín Piešťanský týždeň.

Obec o nebezpečnej diere pri stavbe nevedela

Podľa starostky obce Banka Tatiany Julinyovej  je stav objektu predovšetkým záležitosťou vlastníka. Obec nemala informácie v akom stave je a konať vraj môže, až keď dostane podnet.

Aktualizácia 7.6.2019 10:30 h

Po publikovaní článku sa prostredníctvom komentára na sociálnej sieti ozval pán Andrej Vičan: „Nedá mi nereagovať na tento článok, hoc tak nerobievam. Tu naozaj v tomto tvojom článku zavádzaš ľudí. Ako vieš, nie som novinár ani nič podobné, preto moja foto nie je moc kvalitná. Osobne som bol pri tom, keď tú dieru zakrývali a bolo to pred viac ako týždňom (28/5/2019) a nie ako píšeš, že diera sa stále zväčšuje…“ Priložil fotografiu.

So zástupcami firmy  sa redakcia snažila telefonicky kontaktovať 27/5/2019 z tohoto dátum sú aj fotografie v článku. Redakcia má k dispozícii tiež fotografie od čitateľa, ktoré preukazujú, že prvá prepadnutá časť bola na mieste už auguste 2018.

24/8/2018

23/5/2019

-th-

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články