Aktuality

Zima v kine bola výnimočná, spôsobila ju závada

By 16. februára 2012No Comments

Vďaka premiérovým a 3D filmom stúpa kinu Fontána návštevnosť. Minulý týždeň sa však diváci sťažovali na zimu v sále. Jeden z nich prostredníctvom nášho Facebooku žiadal, aby bola na webe okrem programu zverejnená aj teplota vzduchu.

[singlepic id=21452 w=320 h=240 float=right]„Našťastie spomínaná zima v sále bola iba v ten jeden deň, aktuálny výkon kotlov dokázal sálu zohriať iba na slabých 17 stupňov,“ povedal vedúci kina Fontána Jozef Valachovič. Podľa jeho slov sa návštevníkom pred premietaním ospravedlnili.

Sála kina Fontána je vykurovaná klimatizáciou. „To podľa mňa nebolo najšťastnejším riešením. Keď klesne teplota viac pod nulu, by sa v sále zišli aj nejaké pevné články na základné temperovanie takýchto veľkých priestorov,“ vysvetlil vedúci kina a dodal: „Vykurovanie je riadené systémom, kde sa zadá požadovaná teplota a riadiaca jednotka už potom spúšťa kotol a reguluje klimatizáciu tak, aby sa dosahovala nastavená teplota.“

Závadu opravovali servisní technici. Za prevádzky vyčistili štyri filtre, ktoré zadržiavali teplotu vody do klimatizácie. Na druhý deň, počas polročných prázdnin sa pre deti premietalo vo vykúrenej sále.

„Nerád by som to zažil ešte raz. Po ukončení vykurovacej sezóny určite zrevidujeme všetky systémy v kotolni, aby všetky išlo tak, ako má,“ uzavrel Jozef Valachovič.

(mp)

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972