Connect with us

Aktuality

Žiletky v šunke mali ublížiť psovi – páchateľovi hrozí päť rokov

Published

on

Minulý týždeň obyvateľa Piešťan našla na svojom dvore hodené šunkové balíčky, v ktorých boli zabalené žiletky. Neznámy páchateľ ich hodil do dvora, kde chová svojho psa. K incidentu došlo na Malom Floreáte.

Majiteľka psa udalosť nahlásila na polícii. Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave potvrdilo prijatie trestného oznámenia a to, že vo veci koná. Na území mesta zaznamenali policajti aktuálne iba tento jeden prípad, čiže zrejme išlo o pokus ublížiť konkrétnemu psovi. Psíčkari by mali byť, ale i tak obozretní.

Policajti sa s podobným činom stretli pred tromi mesiacmi v Dunajskej Strede. Tu však boli nástrahy na voľnom priestranstve a bolo ich viac. „Majiteľka si počas venčenia psa v parku v Dunajskej Strede všimla, že jej pes niečo zjedol. Našťastie, stihla včas zareagovať a z papule mu vytiahla klinec. Táto situácia sa opäť zopakovala, vtedy psovi vytiahla z úst skrutku. Na ďalší raz bol však pes rýchlejší a sústo stačil prehltnúť. Psíčkarka si vzápätí neďaleko všimla viacero kusov slaniny, v ktorej boli napichané klince. Jej pes skončil na veterinárnej klinike, kde mu klinec museli vyoperovať,“ informovala krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Advertisement
Hello GPT

V tomto prípade žena, ktorá nástrahy porozhadzovala mala smolu. Počas služby si ju všimol príslušník mestskej polície. Videl, že žena niečo vyhodila z košíka. Pri kontrole zistil, že okrem nákupu v ňom mala aj mäsové návnady s klincami. Jej počin zadokumentoval na videozáznam a odovzdal na ďalšie riešenie Policajnému zboru.

„Vyšetrovateľ po zhromaždení dôkazov z prečinu týrania zvierat v štádiu pokusu 61 ročnú ženu, ktorá mal porozhadzovať minimálne 10 návnad slaniny s napichanými klincami a 1 návnadu mäsa. Ďalšie 4 takto upravené kusy mäsa už nastražiť nestihla. Žene, ktorej psíčkari a ich správanie vadilo, sa ku skutku priznala. V zmysle zákona je možné za takýto skutok uložiť väzenie na 1 až 5 rokov,“ dodala M. Kredatusová.
-red-

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články