Žiaci zo sociálne slabších pomerov dostanú nové počítače

Žiaci zo sociálne slabších pomerov dostanú nové počítače

16. decembra 2020 Off Od PNKYSK

Trnavský samosprávny kraj oslovil firmy pôsobiace na svojom území s výzvou na darovanie počítačov s cieľom zabezpečiť dištančnú formu vzdelávania. Medzi prvými zareagovala spoločnosť Samsung Electronics Slovakia. Až 100 počítačov od nej je určených pre žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia.

„Spoločnosť Samsung pôsobí v Galante od roku 2002 a je pre našu župu silný partner, na ktorého sa môžeme v ťažkých časoch spoľahnúť. V predvianočnom období sme získali pre žiakov našich škôl darček v podobe sto počítačov. Sú určené pre tých zo sociálne slabších pomerov, ktorí si nemôžu dovoliť technické vybavenie na online vyučovanie,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

V dôsledku súčasnej situácie sú výrazne ohrozené perspektívy študentov. Župa sa preto v záujme zmiernenia dôsledkov na ich budúcnosť rozhodla osloviť firmy, z ktorých niektoré zamestnávajú absolventov jej škôl.

„Naša spoločnosť sa dlhodobo snaží spolupracovať a pomáhať v rôznych oblastiach. Sme veľmi radi, že môžeme pomôcť Trnavskému samosprávnemu kraju tak, aby sa žiaci mohli plnohodnotne zúčastňovať vzdelávania,“ uviedol Marcel Královič, Samsung Galanta, HRT Senior manažér.

Žiaci dostanú k dispozícii počítače s operačným systémom, zabudovaným SSD diskom s kapacitou 250 GB a kompletným príslušenstvom v podobe monitorov, webkamier, klávesníc, myší či reproduktorov.

Zdroj: Tlačová správa – TTSK