Connect with us

Aktuality

Žiaci základnej školy na Holubyho ulici dosiahli hneď niekoľko významných úspechov

Published

on

Žiakom základnej školy na Holubyho ulici sa v uplynulých týždňoch podarilo dosiahnuť hneď niekoľko významných umiestnení a ocenení. Asi najvýznamnejším z nich bol zisk 2. miesta Adama Kinzela na celoslovenskom finále Junior Internet 2016 v kategórii Junior WEB. Darilo sa aj Tamare Jankovičovej a Filipovi Urbánekovi na krajskom kole v streľbe zo vzduchovky, obsadili druhé, respektíve štvrté miesto. Medzi najlepších športovcov Mesta Piešťany za rok 2015 v kategórii dorastencov sa zase zaradili Alex Nemec, závodiaci na motokárach a Matej Elbek Musaev, ktorý dosahuje úspechy v šachu.

Základná škola v rámci svojho programu a zamerania spolupracuje s mnohými organizáciami a inštitúciami s cieľom zvyšovať úroveň technických a prírodovedných vedomostí a praktických zručností detí a žiakov školy. Okrem úspešného projektu Dielne II, v ktorom škola získala množstvo učebných pomôcok pre prírodovedné predmety a pre školské dielne, škola pokračuje v spolupráci s centrom vedecko- technických informácii a taktiež so spoločnosťou AMAVET. Dva roky spolupracuje škola s občianskym združením KLOKAN, ktorého webstránku vytvoril a neustále zlepšuje žiak školy Adam Kinzel z triedy VI.A. Adam spolupracuje aj so školským správcom PC siete a webu školy.

Obrazok_298_resizeV marci 2016 prišla ponuka na možnosť účasti žiakov školy v súťaži Junior Internet v kategórii Junior WEB, po dohode riaditeľa školy s Adamom a jeho rodičmi sa žiak do tejto súťaže prihlásil. V 11. ročníku bol jeho projekt hodnotiacou komisiou vybraný a Adam postúpil do celoslovenského finále. Toto finále sa konalo 18. a 19. marca 2016 na pôde Fakulty informatiky a informačných technológii v Bratislave. Mladý žiak si svoju prezentáciu dôkladne pripravil a v silnej konkurencii získal veľmi pekné druhé miesto.
Všetci máme z tohto úspechu veľkú radosť a v ďalšom období bude škola naďalej talentovaných žiakov podporovať a vytvárať im stále lepšie podmienky. Pre doplnenie viď foto z vyhodnotenia tejto súťaže a odkaz na úspešnú web stránku o.z. Klokan. 

klokan

Streľba zo vzduchovky.
Po víťazstve v okresnom kole v Piešťanoch sa 17. marca strelecké družstvo základnej školy Holubyho zúčastnilo Krajského kola v streľbe zo vzduchovej pušky v ZŠ Bernolákova v Holíči. Školu reprezentovali Jankovičová Tamara, Korman Gabriel a Urbánek Filip. Vystúpenie družstva bolo nadmieru úspešné, deti zúžitkovali už viacročnú systematickú prácu v streleckom krúžku pod vedením učiteľa Igora Číža a preukázali svoj talent.

IMAG4031_resize

Tamara Jankovičová (prvá zľava)

Družstvo starších žiakov a žiačok získalo celkovo – 4. miesto (737 kruhov), úspešná bola Tamara Jankovičová – 2. miesto (240 kruhov), ktoré vybojovala i pri poruche vzduchovky. Medzi staršími žiakmi obsadil Filip Urbánek – 4. miesto (271 kruhov), čím si zabezpečil postup na Školské majstrovstvá Slovenska. Gabriel Korman pracuje v streleckom krúžku kratšie, no svojím výkonom 226 kruhov výrazne prispel k peknému umiestneniu družstva. Pred umiestnenými žiakmi i družstvom skončili len deti dlhodobo pracujúce v streleckých kluboch, kde majú mnohonásobne viac tréningov a diametrálne odlišné podmienky ako napríklad kabáty, remene, rukavice, kvalitnejšie strelivo, účasť na mnohých súťažiach a podobne. Menovaní reprezentanti školy sú žiakmi 8. ročníka a pri poctivej a pravidelnej práci v krúžku môžu tohtoročné úspechy ešte zvýrazniť.

IMAG4022_resize

-info ZŠ Holubyho-

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články