Ľudia v Piešťanoch sa naposledy na zhromaždení Za slušné Slovensko stretli v piatok 23. marca. Počas Veľkonočných sviatkov sa zhromaždenia nekonali, ale v týždni po nich sú opäť naplánované. Iniciatíva Za slušné Slovensko ich odôvodňuje tým, že nový minister vnútra nekoná dostatočne pružne a nevie nájsť nového policajného prezidenta medzi slušnými policajtmi.

„Tak, ako sme sľúbili pozorne sledujeme kroky tejto vlády a špeciálne nového ministra vnútra pána Druckera. Preto sme sa po dohode s organizátormi z ostatných slovenských krajov spoločne rozhodli, že iniciatíva Za slušné Slovensko zvoláva opätovne verejné zhromaždenia. Pán Drucker tvrdí, že potrebuje čas na rozhodnutie o novom policajnom prezidentovi. Ak politici boli schopní vytvoriť novú vládu za dva dni, tak nerozumieme výhovorke pána Druckera, že nevie nájsť nového policajného prezidenta v radoch slušných policajtov, a to v priebehu pár dní. Ak sa chce naozaj snažiť o obnovenie dôvery verejnosti v nezávislé vyšetrovanie vraždy Jána a Martiny, ako aj káuz, na ktoré Ján poukázal, tak odvolanie pána Gašpara, jasné systémové zmeny v policajnej inšpekcii a odpolitizovanie vedenia polície sú prvé nevyhnutné kroky, k tomu, aby sa pán Drucker vôbec mohol uchádzať o dôveru verejnosti,“ píšu v pozvánke na zhromaždenie jeho organizátori.

Vo štvrtok uplynie 10 dní od vyslovenia dôvery novej vláde a napriek tomu podľa organizátorov zhromaždení nevidno jasný signál, že nová vláda to myslí so snahou o obnovenie dôvery vážne, miesto verejnosť  počúvao potrebe zorientovať sa v tom, čo je ľuďom na Slovensku jasné.

Zhromaždenie za slušné Slovensko bude v Piešťanoch vo štvrtok 5. apríla 2018 o 17:00 hod na Námestí slobody.

V ostatných mestách budú zhromaždenia, pochody alebo ďalšie aktivity vo štvrtok alebo piatok, podľa kapacít a ohlásenia organizátorov z konkrétnych miest.

„Odmietame akékoľvek konšpirácie, či iné výmysly, ktoré zaznievajú z úst politikov konšpirátorov. Tak, ako sme už oznámili vznikne občianska platforma Za Slušné Slovensko, do ktorej pozývame všetkých slušných občanov, ktorým záleží na tom, aby Slovensko bola slušnou a spravodlivou krajinou. Už dnes nás podporujú desiatky iniciatív, ktorých podporu si vážime. Veľmi si tiež vážime, že s nami spolupracuje iniciatíva študentov Nie je nám to jedno, ktorá organizovala piatkovú pietnu spomienku v Bratislave. O ďalších krokoch budeme v krátkom čase informovať. Nemýľte si našu slušnosť s nedostatkom odhodlania a vytrvalosti,“ napísali na facebooku organizátori zhromaždenia.

-red- Ilustr. foto: -tk-, -dr-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972