Aktuality

Zbieranie veľkonočných vajíčok tento rok nebude

By 29. marca 2013No Comments

Tradičná slovenská záľuba – frflanie odradila Američana žijúceho v Piešťanoch od tohto, aby aj tento rok zorganizoval zbieranie veľkonočných vajíčok na Kúpeľnom ostrove.

[singlepic id=28056 w=520 h=340 float=center]

„Každý rok po Veľkej noci som obdržal niekoľko e-mailov, ktoré mi dávali najavo aké zlé je toto podujatie. Zlá americká propagácia, ktorá komercionalizuje miestne deti a odtŕha ich od slovenských tradícií,“ odôvodnil Craig Brickman, prečo nepokračuje v organizovaní tohto podujatia.

Jednou z príčin boli podľa jeho slov aj komentáre pod pozvánkou na našom portáli. „Zase ďalší blbý americký zvyk sa k nám nenápadne zakoreňuje,“ napísal 27. marca 2012 Peter a Alex zhodnotil 8. apríla podujatie takto: „Bola som tam zo svojim Maťkom a môžem vám povedať bol nanajvýš sklamaný :(….V tých vajíčkach boli aleže úplne hovadiny minulý rok tam boli aspoň čokoládky a tak a tento rok maximálne cukrík aj to dobre starý alebo nechutne hnusný.“

Zbieranie veľkonočných vajíčok malo napriek niektorým negatívnym reakciám každý rok viac návštevníkov. Vlani usporiadatelia pripravili 6-tisíc vajíčok, ktoré boli vyzbierané asi za dve minúty. Deti lákali sladké odmeny a rodičov ceny od sponzorov.

Craig Brickman sa rozhodol tento rok pripraviť Easter Egg Hunt pre svojho syna, podobne ako s ním bude chodiť šibať. Chce, aby poznal čo najviac zvykov a tradícií. Nie len amerických, ale aj slovenských.

Takto vyzeralo zbieranie veľkonočných vajíčok na Kúpeľnom ostrove vlani:

[nggallery id=1559]

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972