Uctiť si pamiatku zavraždených, novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, si na piešťanské Námestie slobody prišlo vo štvrtok 21. februára niekoľko desiatok ľudí. Hlavným posolstvom sa stala potreba a požiadavka slušnosti.

Piešťany sa spomienkovým stretnutím pridali k ďalším slovenským mestám. Po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice sa zaplnili námestia na Slovensku nespokojnými obyvateľmi. Následne sa udiali niektoré zmeny, po ktorých demonštrujúci volali, avšak Slovensko má tým čo sa deje v najvyšších politických kruhoch, od slušnej krajiny stále ďaleko.

„Nezačnime opäť mlčať. Piešťanci, príďme a dajme tak vedieť ďalším Piešťancom bojujúcim za spravodlivosť, že ani nám veci nie sú ľahostajné,“ pozývali organizátori na stretnutie. Na ich výzvu reflektovalo niekoľko desiatok ľudí. Tí si pamiatku zavraždených uctili minútou ticha a vypočuli si listy od rodičov novinára a jeho snúbenice, ako aj príhovory cestovateľa Lukáša Osvalda a Miroslava Béreša z OZ Úsmev pre druhých. Na záver celé námestie pod taktovkou členov FS Žito a ĽH Petra Obucha zaspievalo štátnu hymnu.


-red- Foto: -mc-, -eb-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972