Spoločnosť Coca-Cola sa rozhodla ukončiť prevádzku závodu v obci Lúka ešte v roku 2015 pričom prácu stratilo až 107 ľudí. Koncern následne podporil lokalitu grantovými výzvami, ktoré pomohli v rozvoji života miestnych komunít. Zdá sa, že regiónu opäť svitá na lepšie časy, opustené priestory totiž plánuje prevziať slovenský výrobca nápojov Water Holding, za ktorým stojí skupina podnikateľov okolo Jána Sabola. Na novootvorených linkách by chcela spoločnosť produkovať nealko nápoje, malinovky a octy, zamestnanie tu zrejme nájde až 100 ľudí. Dohoda medzi slovenskou firmou a zástupcami amerického koncernu by mala byť spečatená zrejme už v septembri. Informácie priniesol denník SME a ekonomický časopis Trend.

Do opustenej prevádzky v obci Lúka plánuje Water Holding premiestniť tak výrobu nealko nápojov Zlatá Studňa, ako aj svojich limonád Šofokola, ktoré nesú nový názov Lokálka a tiež produkciu octov. Priestory chce využívať aj na skladovanie liehovín St. Nicolaus vyrábaných v Liptovskom Mikuláši, ktoré boli doposiaľ umiestnené a distribuované z Leopoldova.

Reorganizáciu výroby a skladovania podľa informácií zverejnených v TRNEND-e plánuje holding uskutočniť kvôli rozvoju obchodu s biopalivami, ktoré predstavujú až polovicu z celkových tržieb pohybujúcich sa okolo jednej miliardy eur. Podnikaniu s biopalivami sa skupina podnikateľov venuje práve vo svojom najväčšom závode v Leopoldove, ktorý je však kvôli skladovacím priestorom liehovín a výrobe octu značne obmedzený.

-lt/Zdroj: SME, TREND/Foto: sghk.cz-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972