Zatvorený most zmení cestovné poriadky miestnych aj diaľkových liniek

Zatvorený most zmení cestovné poriadky miestnych aj diaľkových liniek

24. júna 2014 Off Od

Uzávierka Krajinského mosta začína o týždeň. Obyvatelia a návštevníci Piešťan sa na Kúpeľný ostrov dva mesiace autobusom nedostanú. Peši aj s batožinou musia po lávke prejsť cestujúci na linke Senica – Banská Bystrica.

krajinsky_most-2

REKLAMAheaven rest

Posledné autá, či autobusy prejdú po Krajinskom moste v utorok 1. júla ráno. Od 8.00 h budú mať na jediné cestné premostenie Váhu v Piešťanoch všetky autá zákaz vjazdu. Dvojmesačná uzávierka sa dotkne hasičov, zdravotníkov, vodičov osobných automobilov aj cestujúcich hromadnou dopravou.

Počas letných prázdnin prídu autobusy iba k mostu. Cestujúci z nich budú musieť vystúpiť, prejsť pešo po súbežnej lávke a na opačnej strane nastúpiť do iného autobusu. Informoval o tom dnes Trnavský samosprávny kraj (TTSK), ktorý prostredníctvom dodávateľa realizuje opravu Krajinského mosta.

K autobusovým linkám SAD Trnava a Arriva Nitra bude zo stanice premávať kyvadlová doprava. Ide o spoje smerujúce do Hlohovca, Topoľčian, Trenčína, Nitry, Novej Lehoty a Hubiny.

Napriek tomu, že si cestujúci budú musieť kúpiť v každom autobuse iný lístok, ich náklady sa zvýšiť nemajú. Náhradné autobusy na piešťanskej strane ich odvezú za 5 až 10 centov, pri platbe čipovou kartou to má byť 3 až 6 centov. Cena závisí od jednotlivých taríf cestovného.

Jedinou diaľkovou linkou, ktorej cestovný poriadok zostane počas prázdnin nezmenený, je spoj Senica – Piešťany – Banská Bystrica. „Cestujúci vystúpia v mieste uzávierky mostu a prejdú peši po súbežnej lávke pre peších, ktorá bude použiteľná počas celej doby uzávierky s tým, že si prenesú aj svoju batožinu. Na opačnej strane ich bude čakať iný autobus, ktorým budú plynule pokračovať v ceste na linke,“ píše sa na web stránke TTSK.

Ostatné diaľkové linky sú upravené minimálne a cestujúci sa musia informovať u príslušného dopravcu. Spoje MHD, ktoré majú zástavky aj na Kúpeľnom ostrove, budú končiť a začínať pred Auparkom.

Text: Martin Palkovič Foto: MP, Viktor Vrábel