Connect with us

Aktuality

Zástupcovia hotela Esplanade predstavili zrekonštruované izby, bolo sa naozaj na čo pozerať

Published

on

Zástupcovia štvorhviezdičkového hotela Danubius Health Spa Resort Esplanade predstavili v stredu 6. apríla na tlačovej konferencii zrekonštruované izby i priestory novej reštaurácie Gallery. Partnerov a novinárov oboznámili s priebehom prác i rôznymi zaujímavosťami obchodná riaditeľa Michaela Kobzová, hotelový riaditeľ Marcel Moravčík a technický riaditeľ Ivan Satina. Rekonštrukcia krátkeho pavilónu B sa týkala dohromady 1840 metrov štvorcových izieb a úpravami prešlo aj 948 metrov štvorcových chodieb. Investičné náklady na renováciu podľa projektu z dielne ateliéru Tursonova a Rajnica i redizajn interiéru, ktorý je dielom architekta Maroša Vargu, boli približne 3 600 000 eur. 

IMG_4061_resize

Rekonštrukcia hotelových izieb nadväzuje na rozsiahle práce týkajúce sa zlepšenia technológií a vynovenia priestorov balneoterapie, ktorá prebiehala pred dvoma rokmi. Hotel Danubius Health Spa Resort Esplanade zaznamenal za uplynulý rok približne 10 percentný nárast slovenskej klientely, zväčša samoplatcov. Celkovo tvoria hostí v prevažnej väčšine Európania, najmä Nemci a domáce obyvateľstvo, pričom približne 50 percent klientov tvoria návštevníci z Izraela a arabských krajín. Zaujímavosťou je, že práve oblasť Saudskej Arábie a jej okolia prepláca svojim občanom celú liečbu aj ubytovanie, pričom navyše dostávajú vreckové 150 eur na deň na bežné výdavky. Veľmi pozitívnym signálom je hlavne návratnosť hotelových hostí, nakoľko takmer 65 percent sa do hotela vracia v priebehu piatich rokov.

IMG_4129_resizeIMG_4100_resize

V izbách bola kompletne vymenená celá infraštruktúra, čo znamená, že boli odstránené všetky jestvujúce rozvody, ktoré boli nahradené novými. Rekonštrukcia sa týkala aj zdravotechniky a kompletnej obnovy kúpeľne, pričom vane boli nahradené sprchovými boxami. Veľkou novinkou v hoteli je, že recepcia má priamu online kontrolu a informácie o klimatických podmienkach na nových izbách, pričom môže teplotu aj regulovať. Pre porovnanie takto vyzerali izby pred rekonštrukciou.

IMG_4147_resizeIMG_4136_resize

Rozsiahla rekonštrukcia týkajúca sa spolu až 56-ich izieb prebiehala v hoteli Danubius Health Spa Resort Esplanade od 2. novembra 2015 do 29. februára. Okrem zlepšenia kvality prebehla obnova Gallery Restaurant s kapacitou 180 miest, kde si budú môcť návštevníci vychutnať najrôznejšie gastronomické špeciality.

Personál by mali tvoriť hlavne stávajúci zamestnanci hotela a novinkou má byť aj takzvaný „show cooking“, teda príprava jedla priamo pred klientom. Hostia v hoteli si zase budú môcť užiť nové izby Premium, Premium Plus a tiež Apartmány Premium, v ktorých budú mať zabezpečené nadštandardné služby. Rekonštrukčné práce by mali pokračovať druhou etapou na prelome rokov 2016 a 2017.

IMG_4082_resize

-lt-

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články