Aktuality

Zástupca investora: Beethovenovu alej neohrozuje most ani termálna voda

By 11. októbra 201212 októbra, 2012No Comments

Za 49 mil. eur má na Červenej veži vyrásť rezidenčná štvrť a dovolenkový rezort s aquaparkom. Podľa
projektového manažéra Ľuboša Čemu výstavbe nezabráni zlý stav Krajinského mosta ani komplikovaný prístup k termálnej vode.

„Naším zámerom je vybudovať dovolenkový rezort s množstvom služieb, ťažiskom má byť celoročne využiteľný aquapark,“ povedal pre Hospodárske noviny Ľuboš Čema koncom minulého roka. Aktuálne na otázku zdroja termálnej vody, bez ktorej nie sú aquaparky finančne rentabilné, odpovedá: „Beethovenova alej nebude len aquaparkom. Projekt rezortu je zameraný na rodinnú klientelu a má ambíciu stať sa rezortom celoročného charakteru. Okrem aquaparku chce tak ponúknuť aj priestor na iné voľnočasové aktivity, ktoré rozšíria ponuku možností v Piešťanoch a okolí. Nechce byť konkurenciou kúpeľným rezortom, práve naopak, otvára možnosti spolupráce.“

Problém nevidí ani v zlom stave najbližšieho premostenia Váhu. „Stav Krajinského mosta môže v určitých prípadoch predstavovať obmedzenie rozvoja bezprostredného okolia, no pokiaľ ide o Beethovenovu alej, k miestu výstavby vedú aj iné cesty,“ hovorí Ľuboš Čema.

REKLAMA

Investor nedávno spustil k projektu informačnú kampaň. Prezentáciu k Beethovenovej aleji nájdete na webe a bola prístupná aj v piešťanskom Auparku. Termín začiatku výstavby zatiaľ nie je známy. Závisí od ukončenia schvaľovacích konaní, ktoré stále prebiehajú. „Čas výstavby odhadujeme na dva roky,“ uviedol Ľ. Čema.

O zdrojoch financovania tohto ambiciózneho projektu zatiaľ hovoriť nechcel: „V tejto chvíli sme v štádiu príprav a finalizácie povolení, až následne má zmysel hovoriť o financovaní.“ Výšku investície vyčíslil na 49 mil. eur.

Štúdiu vykonateľnosti projektu vypracovala poradenská spoločnosť Collier, ktorá je špecialistom na hotelový segment. Podľa Ľuboša Čemu sa potvrdilo, že projekt je investične zaujímavý a udržateľný aj pri konzervatívnom prístupe, vzhľadom na situáciu na trhu.

Základnými zložkami rezortu majú byť celoročne využívaný aquapark, trojhviezdičkový hotel a 150 chatiek. V rezidenčnej časti bude 164 stavebných pozemkov s možnosťou výstavby rodinného domu na kľúč.

Text: Martin Palkovič Vizualilzácia: beethovenovaalej.sk

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972