AktualitySamospráva

Základnú školu M. R. Štefánika nezrušia

By 2. mája 20133 mája, 2013No Comments

Dobrú správu sa rodičia, riaditeľ, niektorí učitelia aj niekoľko žiakov dozvedeli na májovom rokovaní mestského zastupiteľstva. Dôvodom sú legislatívne zmeny, ktoré vstúpili do platnosti 1. mája.

„V školskom roku 2013/14 nebude zo siete škôl vyradená žiadna základná škola,“ povedala prednostka mestského úradu Denisa Bartošová hneď na úvod dnešného stretnutia poslancov. Na zastupiteľstvo prišli opäť desiatky rodičov žiakov Základnej školy M. R. Štefánika. Po jej slovách sa v zasadačke mestskej knižnice ozval potlesk.

„Dôvod prečo nemusí prísť k zrušeniu žiadnej základnej školy je zmena financovania od 1. mája tohto roka. Opätovne je možnosť prerozdeľovať v rámci škôl na území mesta určitý balík peňazí,“ vysvetlil primátor Remo Cicutto.

„Dozvedeli sme sa to teraz a sme radi, že to dopadlo tak, ako to dopadlo,“ reagoval riaditeľ Kamil Moravčík.

Informácie o zámere zrušiť Základnú školu M. R. Štefánika sa v Piešťanoch šírili od začiatku roka. Vedenie mesta ich nikdy nepotvrdilo. O zavretí niektorej zo škôl pre nedostatok finančných prostriedkov mali v blízkej budúcnosti rokovať mestskí poslanci.

REKLAMAbar052013

Podľa primátora od budúceho školského roka bezprostredne nehrozilo zrušenie žiadnej zo základných škôl: „Panika nastala možno na základe môjho vyjadrenia v Piešťanskom týždni, keď som povedal, že ak bude toto financovanie, sto percentne bude musieť prísť k zrušeniu školy.“ Dodal, že ak by niektoré riešenie k tomu smerovalo, rodičia by boli zo strany mestského úradu upovedomení. „V budúcom roku má prísť k absolútne novému financovaniu, tam príde k turbulenciám, teraz neviem či k negatívnym alebo pozitívnym,“ uzavrel primátor.

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972