Connect with us

Aktuality

Zákazku na opravu štadióna získala firma Frost

Published

on

Zákazku z verejného obstarávania na rekonštrukciu strojovne zimného štadióna v Piešťanoch získala eseročka Frost Service z Lednických Rovní. Ide o spoločnosť, ktorá sa starala o opravy kompresorov a chladiaceho systému piešťanskej arény aj doteraz.

IMG_6966_resizeHlavným kritériom výberu dodávateľa bola najnižšia cena. Výherca ponúkol vykonať opravu za 119 460 €. Zmluva zo strany spoločnosti by mala byť už podľa neoficiálnych informácií podpísaná. Či ju už podpísal aj piešťanský primátor sme sa zatiaľ nedozvedeli. Spoločnosť Frost Service je podľa našich informácií pripravená okamžite po podpise začať s realizáciou, čo by mohlo byť už začiatkom nadchádzajúceho týždňa.

Výzvu na prekladanie ponúk vyhlásilo Mesto Piešťany 5. júna, elektronická aukcia sa uskutočnila 1. júla. Na prvom mieste sa umiestnil Frost Service s.r.o Lednické Rovne, druhým v poradí bola GEA Refrigeration Czech Republic s.r.o. z Nového Mesta nad Váhom. Uchádzači mali predložiť aj položkový rozpočet dodávky.

Advertisement
Hello GPT

Keďže išlo o podlimitnú zákazku, teda s cenou pod 200-tisíc, neúspešní uchádzači voči výsledku nemohli podať námietky. Mesto však dostalo od záujemcov mailom otázky k vysvetlenie súťažných podkladov, ktoré sú spolu s odpoveďami zverejnené na stránke radnice.

Podľa prvej otázky je napríklad termín odovzdania 20 dní od prevzatia staveniska príliš krátky, aj s ohľadom na to, že nový kompresor má dodaciu lehotu 14 týždňov od výrobcu. V odpovedi mesto uviedlo, že podľa ich zistení niekoľko spoločností, ktoré podobné opravy realizujú, majú kompresor aj na sklade.  Ďalšia otázka sa týkala obhliadky zariadenia, ktorá podľa vyjadrenia mesta nebola pre účastníkov aukcie povinná.

Advertisement
Hello GPT

-ad/th- Ilustr. foto: -lt-

Čítajte tiež: Chladenie na zimnom štadióne dosluhuje, mesto má rozhodnúť o investícii

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články