Aktuality

Zákaz pitia alkoholu v Trenčíne zrušili. U nás je o ňom ticho

By 24. júna 2012No Comments

Trenčianski mestskí poslanci vyhoveli protestu prokurátora, ktorý napadol všeobecne záväzné nariadenie (VZN) z roku 2009.

[singlepic id=20978 w=320 h=240 float=right]Mestskí policajti v Piešťanoch aj Trenčíne sa zhodujú, že bez podobného VZN im chýba legislatíva, na základe ktorej môžu brániť mladistvým piť na verejnosti a bezdomovcom pohoršovať svoje okolie. Odporcovia takéhoto nariadenia tvrdia, že problém upravujú už existujúce zákony a takýto zákaz je zbytočný.

Podobné nariadenia pritom prijalo už mnoho slovenských samospráv, niektoré z nich však museli na základe protestov prokurátorov tieto zákazy zrušiť alebo upraviť. Okresný prokurátor trenčianskemu nariadeniu vyčítal, že primátor môže udeľovať výnimky. Zákon mu podľa prokurátora takúto právomoc nedáva. Poslanci sa preto rozhodli, že VZN zrušia.

V Piešťanoch proti nemu bojovali petíciou, ktorá sa rozbehla v novembri. Nariadenie malo byť na programe zastupiteľstva na v decembri alebo januári, stále sa tam však nedostalo a o jeho ďalšom osude je ticho.

Naposledy ho na zasadnutí mestských poslancov spomenuli začiatkom mája. Poslanec Miloš Tamajka (Smer-SD) počas interpelácií tlmočil sťažnosť občanov, že autobusová zastávka na Valovej ulici sa stala miestom stretávania bezdomovcov: „Oni tam pijú, špinia, hrozne to tam zapácha.“ Primátor Remo Cicutto mu odpovedal stručne: „VZN-ko.“

Autor: mp

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972