Už zajtra v sobotu 6. mája sa v Dome umenia uskutoční galavečer Osobnosť mesta Piešťany za rok 2016 v úplne novom šate. Tento raz si prevezmú ocenenia osobnosti vo všetkých oblastiach v rámci jedného večera. Dozvieme sa tiež o víťazoch v nových kategóriach, pričom napríklad hlasovanie v ankete verejnosti o najobľúbenejšieho športovca bolo podľa organizátorov veľmi tesné. O program sa postarajú žiaci piešťanskej základnej umeleckej školy, folklórne súbory Slnečnica a Povoja i talentovaná speváčka Karolína Beňačková. Večerom bude pozvaných hostí sprevádzať moderátor Peter Varinský.

Ocenenia si prevezmú osobnosti v jedenástich kategóriach. Spoznáme teda osobnosť za aktivity v oblasti sociálnej, zdravotníckej, charitatívnej a humanitárnej, kultúrnu osobnosť roka i osobnosť v environmentálnej oblasti. Udelené bude tiež ocenenie za kultúrny počin roka. Novými kategóriami v aktuálnej edícii sú kategórie Filantrop roka a Čin roka, kde získa ocenenie niekto z profesionálnych mestských či štátnych policajných, hasičských alebo záchranných zložiek za výnimočný skutok jednotlivca alebo skupiny.

Po červenom koberci sa prejdú tiež najlepší piešťanskí športovci. Ocenenie si odnesie najúspešnejší dospelý športovec, najúspešnejší mládežnícky športovec a taktiež najúspešnejšie športové kolektívy. Poďakovanie v podobe ceny bude delené tiež za zásluhy v športovej oblasti  v rámci kategórie tréner/zaslúžilý pracovník v športe.

Novinkou v športovej kategórii je hlasovanie verejnosti za najobľúbenejšieho športovca roka. V ankete bolo odovzdaných takmer 400 hlasov. Pričom výsledok bol podľa organizátorov veľmi tesný.

Počas galavečera sa diváci môžu tešiť na sprievodný baletný program v podaní tanečníkov zo ZUŠ a folklórne vystúpenia v podaní súborov Slnečnica a Povoja. Na záver poteší svojím vystúpením mladá talentovaná speváčka Karolína Beňačková z Piešťan, ktorá spievala po boku Janka Slezáka a Mirky Partlovej v hudobnom muzikáli Cyrano z predmestia. 

Popri Meste Piešťany je spoluorganizátorom podujatia tento rok tiež spoločnosť Bona Publica.

-th-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972