Vážska ulica sa síce od iných v Piešťanoch veľmi nelíši, no predsa len má v posledných rokoch jednu zvláštnosť. Jeden z balkónov totiž každý deň zdobí iná vlajka štátu alebo futbalového klubu. Na záhadu nás upozornil jeden čitateľ a nám sa podarilo zistiť, kto sa za touto netradičnou záľubou skrýva. Vášnivým zberateľom športových predmetov a fanúšikom, ktorý začal s týmto rituálom na prelome milénia, je Piešťanec Rudolf Palkech. Nie je žiadny fanatik, ale patrí k ľuďom, ktorí sú zanietení do športu a okrem vlajok, či rôznych športových doplnkov zbiera tiež hudobné nosiče. Zajtra by mala na balkóne visieť zástava Sparty Praha, ktorá sa na Letnej stretne s SS Laziom Rím.

IMG_2680_resize

„Vyvesovanie vlajok je už taký môj každodenný rituál od roku 2000. Vtedy sa mi zapáčilo, že Angličania, Američania alebo aj Turci vyvesujú vlajočky a povedal som si, že začnem s niečím podobným tiež. Celý život vstávam o piatej, idem si zacvičiť a potom do práce, ešte predtým však dám na balkón niektorú z mojich zástav. Robím to vždy, väčšinou podľa toho, či sa moje obľúbené mužstvo alebo športovec chystá na nejaký dôležitý zápas alebo naopak už dosiahli dobrý výsledok. Chceme im tým spolu s partnerkou vyjadriť svoju podporu, povzbudenie, či sa poďakovať za ich výkony. Nezáleží mi ani tak na tom o aký šport sa jedná, svojich favoritov mám naozaj veľa. Samozrejme veľa z nich sú futbalové, či hokejové kluby, obľubujem však aj formulu, rýchlostné korčuľovanie, či biatlon,“ povedal o svojom každodennom rituále Rudolf Palkech.

IMG_0557_resize

IMG_0670_resize

So svojim zberateľským koníčkom začal po návšteve Viedne, odkiaľ si domov priniesol dres Rapidu. Niekto by si možno myslel, že v jeho zbierke objaví vlajky a športové predmety veľkých klubov ako sú Barcelona, Real alebo Manchester, opak je však pravdou. Zaujali ho skôr menšie kluby ako sú Ferencváros Budapešť, Légia Varšava, CSKA Moskva alebo Steaua Bukurešť, ktoré sa pre neho stali z rôznych dôvodov srdcovkami a na balkóne visia len mužstvá či národné vlajky športovcov, ktorých má rád. Veľa z predmetov mu podarovali kamaráti. Vlajok má približne 50 kusov a i keď väčšina z nich sú originály, niektoré z nich upravil podľa svojich predstáv.

IMG_2683_resize

„Každý deň je vždy pre niečo žiť, z čoho sa tešiť. Mne robí radosť, keď môžem touto cestou podporiť svoj obľúbený tím. Niekto by si možno myslel, že fandím tým veľkým a známym klubom, ale mňa skôr bavia také menšie kluby. Okrem veľkých vlajok zbieram aj šály, oblečenie, vlajočky, či dresy. Musím však povedať, že nikdy som nebol v stávkovej kancelárii, pretože hazard ma nikdy nelákal a peniaze som vždy radšej dal do tohto svojho koníčka. Nie je to však nič extrémne, nepreháňam to a nie som žiadny fanatik, ako by si možno niekto myslel,“ dodal Rudolf Palkech.

-lt-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972