Connect with us

Aktuality

Zadržaných pri zásahu kukláčov vzali do väzby

Published

on

Údajní členovia zločineckej skupiny Róberta B. by mohli podľa špeciálneho súdu ujsť alebo ovplyvňovať svedkov. V piatok ich všetkých vzdali do väzby.

[youtube width=“560″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=EvvKV03WbO0[/youtube]

Advertisement
Hello GPT

Návrh na vzatie do väzby pre osem osôb zatknutých počas minulotýždňovej policajnej akcie žiadal špeciálny prokurátor. Súd mu vyhovel, ale rozhodnutie nie je zatiaľ právoplatné.

„Sudca vzal v piatok do väzby všetkých osem obvinených. Dôvodmi väzby je u dvoch z nich obava z úteku, ovplyvňovania svedkov a pokračovania v trestnej činnosti,“ informovala hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjáková a dodala, že u ostatných obvinených útek nehrozí, ale obava z pokračovania v trestnej činnosti a ovplyvňovania svedkov pretrváva.

Advertisement
Hello GPT

Rozhodnutie podľa jej slov nie je právoplatné, nakoľko prokurátor aj obvinení podali proti nemu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR. Podľa prokurátora mala byť medzi dôvodmi väzby aj u ostatných obvinených možnosť úteku.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry po minulotýždňovom zásahu obvinil celkovo 12 osôb. Je medzi nimi aj vedúci policajný funkcionár z Piešťan, ktorý mal porušovať právomoci verejného činiteľa tým. Ostatní zadržaní sa podľa polície dopúšťali ekonomickej trestnej činnosti ako zločinecká skupina minimálne od roku 2010. „Policajt, ktorý v tom období pracoval na oddelení služby kriminálnej polície, zneužil svoju právomoc a v rozpore zo zákonom mal informovať ostatných členov skupiny o podrobnostiach vyšetrovania v ich trestnej veci,“ uviedla minulý týždeň hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR Andrea Dobiášová.

Advertisement
Hello GPT

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič Video: PZ SR

Advertisement
Hello GPT

Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články