Chodca, ktorý prechádzal po ceste tretej triedy z Maduníc do Leopoldova, včera zachytilo osobné auto tak, že spadol do protismeru, kde ho zrazil nákladiak. K nehode „dopomohla“ aj znížená viditeľnosť,a tiež to, že muž nemal na sebe žiadne reflexné prvky. Včerajšok bol posledným dňom  aj pre mladú vodičku, ktorá zahynula pri zrážke dvoch BMW-čiek na ceste v Trnavskom kraji.

Hyundai„Trnavskí dopravní policajti vyšetrujú smrteľnú dopravnú nehodu, pri ktorej zomrel 37-ročný chodec zo Senice,“ uvádza krajská policajná hovorkyňa M. Kredatusová. Keď Hyundai Getz s 50-ročným vodičom z Trnavy prechádzal po ceste tretej triedy v smere od Maduníc na Leopoldov, pravdepodobne ľavou prednou časťou svojho auta zrazil chodca, ktorý kráčal po vozovke bez reflexných prvkov. „V dôsledku nárazu spadol chodec do protismernej časti cesty.“ Po nej práve viedol  Renault  Midlum 52-ročný vodič. Zrážke nákladného  auta s chodcom už nestihol zabrániť. „Dychové skúšky na alkohol boli u oboch vodičov negatívne. Polícia aj v tomto prípade začala trestné stíhanie pre usmrtenie,“ pokračuje správa polície.

 

Ďalšia nehoda so smrteľnými následkami v Trnavskom kraji sa včera stala aj medzi Matúškovom a Dolnými Salibami (okres Galanta), kde sa zrazili dve BMW-čka. Vodička z Kráľovho Brodu pri prejazde pravotočivou zákrutou dostala šmyk, prešla do protismeru, kde sa zrazila s oproti idúcim BMW X3. „V dôsledku zrážky skončili obe autá mimo cesty. 31-ročná vodička utrpela zranenia, ktorým na mieste podľahla. 60-ročný vodič BMW X3 z Horných Salíb utrpel ťažké zranenia,“ znie vyjadrenie hovorkyne.

BMW1Polícia pripomína vodičom, že sú povinní nielen dodržiavať maximálnu povolenú rýchlosť, ale prispôsobiť svoju jazdu poveternostným podmienkam, stavu vozovky a tiež svojim schopnostiam. Mali by si uvedomiť, že počasie sa môže zmeniť veľmi rýchlo a na tieto zmeny treba včas reagovať, najmä znížením rýchlosti a dodržiavaním bezpečných vzdialeností od vozidiel idúcich vpredu. Rátať treba s tým, že vo vyjazdených koľajach môže stojaca voda, najmä v zákrutách, spôsobiť šmyk a tomu sa dá predísť len prispôsobením rýchlosti.

chodec1Pre chodcov a cyklistov v tomto období, viac ako inokedy, platí, že byť videný, môže znamenať zachrániť si život. Reflexné prvky by už mali byť samozrejmosťou, pretože chodca pohybujúceho sa po ceste v tmavom oblečení, je veľmi ťažké vidieť, navyše viditeľnosť môže byť znížená aj hmlou alebo dažďom.

Zároveň policajti upozorňujú, že na jazdu by sa mal každý vodič stopercentne sústrediť, sledovať okolie, byť tolerantný a nepreceňovať svoje schopnosti.

BMWZdroj: KRPZ

 

 

 

 

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972