V stredu 9. augusta sa rozbehli stavebné práce na ihrisku Žihadielko na Vážskej ulici, ktoré Piešťany vyhrali v súťaži spoločnosti Lidl. Na stavbu majú robotníci desať dní. Slávnostné otvorenie je naplánované na sobotu 19. augusta.


Prípravné práce na odstránení starého ihriska zabezpečovali Služby mesta Piešťany začiatkom júla. Zmluvní partneri organizátora súťaže zabezpečujúci výstavbu nastúpili do lokality včera. Podľa slov stavbárov postaviť ihrisko do desiatich dní nie je žiaden problém. Harmonogram majú nastavený tak, že stavajú jedno ihrisko týždenne.

Rozmery ihriska sú 20 na 16 metrov. Skladbou je určené pre deti vo veku od 2 do 12 rokov. Deťom od 2 do 6 rokov budú k dispozícii pružinové hojdačky, kolotoč či domček, kde je dopadovou plochou mäkká liata guma a samozrejme veľké pieskovisko.

Dominantou zóny pre deti od 6 do 12 rokov je veľký hrad so štyrmi vežami, ktorý nabáda odvážlivcov k množstvu lezeckých výziev. Z hradu sa dá odbehnúť na dva rôzne typy hojdačiek umiestnených v zadnej časti ihriska. V tejto zóne tvorí dopadovú plochu štrk.

Pri vstupe bude stojan na bicykle, informačná tabuľa s prevádzkovým poriadkom a poruke bude aj odpadkový kôš. Na zvýšenie bezpečnosti hrajúcich sa detí je celé ihrisko oplotené. Dostatok lavičiek rozmiestených v každej časti ihriska zabezpečí aspoň chvíľu oddychu pre deti a ich rodičov.
Slávnostné otvorenie detského ihriska Žihadielko, aj so sprievodným programom pre rodiny s deťmi, je plánované na sobotu 19. augusta 2017 so začiatkom o 10,00 hod. Ukončenie programu sa predpokladá o 18,00 hod.

„Keďže mesto pôvodne plánovalo na Vážskej ulici vybudovať detské ihrisko z mestského rozpočtu, ušetrené finančné prostriedky budú použité na obnovu a doplnenie detských ihrísk na Nikola Teslu a v Kocuriciach. Takisto z týchto vyčlenených peňazí mesto plánuje doplniť prvky detských ihrísk v areáloch piešťanských materských škôl,“ informovala hovorkyňa Eva Bereczová. V mestskom rozpočte je v posledných dvoch rokoch vyčlenených na budovanie ihrísk po 40-tisíc, čo je výrazne viac ako v rokoch minulých, keďže investície do detí a rodiny sú spoločným cieľom poslaneckého zboru i primátora.

-th/lt- Foto: -th-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972