Za zatvorenú Lineu ponúkajú Vysoké Tatry

12. januára 2012 Off Od

Hotel Linea zatvorili. Desiatky návštevníkov Piešťan, ktorí nakupovali prevažne na zľavových portáloch, museli svoje relaxačné pobyty v hoteli pri Sĺňave zrušiť. Väčšinou boli vopred upozornení, že zariadenie, kde mali dovolenkovať, je zatvorené. Niektorí to však zistili až vtedy, keď stáli aj s kuframi pred Lineou.

[singlepic id=24202 w=320 h=240 float=left]„Množia sa nám sťažnosti na hotel Linea. Ľudia nám volajú, pretože už nevedia na koho sa obrátiť. Spravidla sú to Česi,“ povedal Tomáš Bušo z Piešťanského informačného centra. Istý český pár dokonca prišiel až do Piešťan, napriek tomu, že sa im pred pobytom vôbec nepodarilo kontaktovať recepciu hotela.

Linea zmenila majiteľa

Hotel prevádzkovala firma Chelos s. r. o. „Firna Linea, investičné družstvo kúpila 31. októbra 100 percentný podiel vo v spoločnosti Chelos s. r. o., s tým, že chcú urobiť rekonštrukciu hotela Linea,“ povedal bývalý konateľ Chelosu Peter Kubov. Zástupcovia investičného družstva Linea však s nespokojnými zákazníkmi a obchodnými partnermi odmietajú komunikovať.

Na Slovensku predával relaxačné pobyty pri Sĺňave zľavový portál ZaMenej.sk. Jeho konateľ Jozef Vikarský povedal, že všetkých svojich zákazníkov, okrem tých, ktorí už boli bývalým prevádzkovateľom hotela označení ako odubytovaní, o vzniknutej situácii informovali e-mailom a ponúkli im náhradné riešenie: „Situáciu sme preverovali, sadli sme si k tomu s doterajším prevádzkovateľom hotela a dohodli sa tak, že svoje pobyty budete môcť absolvovať v Clubhoteli Nezábudka vo Vysokých Tatrách, ktorý je úrovňou, zariadením i lokalitou lukratívnejšim miestom,“ napísal v hromadnom e-maile zákazníkom konateľ zľavového portálu.

Podľa jeho vyjadrenia všetkým odporučil využiť pobyt v náhradnom zariadení, pretože peniaze, ktoré portál utŕžil na predaji pobytov už boli prevedené na účet spoločnosti Chelos s. r. o. a ZaMenej.sk nimi už nedisponuje. Webová stránka hotela Nezábudka informuje, že ho prevádzkuje taktiež firma Chelos s. r. o. Podľa Petra Kubova hotel po novom prevádzkuje spoločnoť Expressnet s. r. o., ktorej je konateľom.

[singlepic id=24205 w=320 h=240 float=left]Namiesto Piešťan ponúkli Tatry

„Napriek tomu, že za vzniknutú situáciu nie sme ako sprostredkovateľ právne zodpovední, snažíme sa zákazníkom s riešením ich náhradných pobytov pomáhať. Ako najstarší slovenský portál pre kolektívne nakupovanie chceme a robíme pre zákazníka maximum, i keď je to nad rámec našich zákonných povinností. Nechceme, aby nezodpovednosť jednotlivých podnikateľov kazila meno nášmu portálu, či kolektívnemu nakupovaniu ako takému,“ povedal Jozef Vikarský.

Majiteľ Linei podľa jeho slov odmietol akékoľvek sťažnosti riešiť. Osoba, ktorá sa ozvala na telefónnom čísle družstva Linea a nechcela sa predstaviť, povedala, že voči zákazníkom zľavových portálov nemá spoločnosť Linea, investičné družstvo žiadne záväzky. „Aby naši zákazníci o svoje peniaze neprišli, dohodli sme sa s bývalým prevádzkovateľom hotela na náhradných pobytoch vo Vysokých Tatrách,“ uzavrel J. Vikarský.

Podľa informácií z českých diskusných fór podobne riešia problém aj tamojšie zľavové portály. Sklamaným turistom, ktorí sa chystali do Piešťan ponúkajú pobyty za rovnakú cenu, ale v iných lokalitách alebo im prisľúbili vrátenie peňazí.

[nggallery id=1343]

Text a foto: Martin Palkovič