Na Námestí slobody sa vo štvrtok 5. apríla podvečer uskutočnilo ďalšie zo zhromaždení Za slušné Slovensko. Organizátori vyzvali k systémovým zmenám na ministerstve vnútra, zhromaždeným desiatkam ľudí sa prihovorila Lenka Surotchat z nadácie Pontis i Anna Galovičová, ktorá sa podieľala na protestných zhromaždeniach Nežnej revolúcie.

Na úvod zhromaždenia povedal pár slov Piešťanec Igor Kopáčik. Po nej organizátori prečítali list Lenky Šupkovej, vyštudovanej historičky pôvodom z Brunoviec. V liste sa venovala udalostiam posledných dní ako zrušenie pozície šéfredaktorka RTVS, či správe o policajnom zbore týždenníka Trend a nadácie Zastavme korupciu.

Potom Lenka Surotchak z nadácie Pontis, ktorá prišla ako hosť z Bratislavy, prečítala vyhlásenie k systémovým zmenám na ministerstve vnútra, ktoré organizátori pripravili s iniciatívou Chceme veriť.

Najzaujímavejším pre prítomných bolo zrejme vystúpenie Anny Galovičovej, ktorá v Piešťanoch spoluorganizovala protestné zhromaždenia počas Nežnej revolúcie v novembri 1989. Dnes je predsedníčkou občianskeho združenia Slovenská sieť proti chudobe. Vyzvala ľudí k výdrži, aby bolo možné zrealizovať zmeny, ktoré žiadajú. 

Organizátori tiež prečítali list od novinára Andreja Bána, ktorý odhalil činnosť agromafie na východnom Slovensku. Na záver si účastníci zhromaždenia pripomenuli  novinára Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú minútou ticha a zaznela štátna hymna.

-red- Foto: -isch-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972