Policajti mu po nehoda namerali 2,71 promile alkoholu v dychu a následne začali trestné stíhanie vo veci prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky.

„Dopravná nehoda sa stala v nedeľu 6. septembra v doobedňajších hodinách na ceste II/504 v katastri obce Podolie v okr. Nové Mesto nad Váhom a to tak, že 36-ročný vodič mal jazdiť na aute značky Citroen v smere jazdy od obce Podolie na obec Podolie Kopanice, pričom pri odbočovaní v križovatke na cestu III/1231 prešiel s autom naprieč cestou a narazil do dopravnej značky a následne aj do kmeňa stromu,“ informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne.

Pri dokumentovaní dopravnej nehody bolo zistené, že 36-ročný muž nie je držiteľom vodičského oprávnenia. Muž sa podrobili dychovej skúške s výsledkom merania 1,30 mg/l (2,71 promile) alkoholu v dychu. Pri dopravnej nehode boli tri osoby ľahko zranené.

Dopravní policajti z Nového Mesta nad Váhom začali trestné stíhanie vo veci prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. Dopravná nehoda je v štádiu šetrenia.

Polícia opätovne upozorňuje vodičov, ktorí pred jazdou požijú alkoholické nápoje a sadnú si za volant, že svojou nezodpovednosťou ohrozujú nielen svoj život a zdravie, ale hlavne ohrozujú životy a zdravie ostatných účastníkov cestnej premávky.

Zdroj: FB/Polícia – Trenčiansky kraj

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972