Dnes podvečer sa za obcou Banka stala dopravná nehoda, pri ktorej sa zrazili dve osobné autá a autobus smerujúci do Bratislavy s dvanástimi cestujúcimi. Pri nehode, ktorá sa odohrala v hustej hmle, sa zranilo päť ľudí. Vodič auta, ktoré nehodu spôsobilo, vážne.

Podľa dostupných informácií auto, idúce z Piešťan smerom na Radošinu, dostalo šmyk a prešlo do protismeru, kde sa zrazilo s autobusom. Následne ho odhodilo naspäť, pričom do neho narazilo ďalšie auto smerujúce na Havran.

Vodiča auta, ktorý pravdepodobne nehodu spôsobil, museli na mieste oživovať záchranári a je vo vážnom stave. Spolujazdec dokázal vystúpiť z auta sám. Vodička v druhom aute vyviazla bez zranení a na jej vozidle bolo rozbité len svetlo.

Na mieste zasahovali záchranári, ktorí na mieste ošetrili okrem vodiča auta, ďalších päť zranených a hasiči. Polícia príčiny nehody vyšetruje.

Aktualizované 24.12.2015 6:35 h:
„Polícia apeluje na vodičov, aby boli obzvlášť opatrní. Z dôvodu klzkej vozovky došlo v okr. Piešťany k vážnej dopravnej nehode medzi autobusom a dvomi autami. Pri predchádzaní os. auta dostal 26 ročný vodič na vozovke šmyk a prešiel do protismeru, kde došlo k čelnej zrážke s autobusom. Náraz odhodil auto do predchádzaneho vozidla. Pri nehode došlo k ťažkému zraneniu vodiča z auta Fiat, ktorý závažným zraneniam po prevoze v nemocnici podľahol. So zraneniami bol prevezený aj jeho spolujazdec a jedna osoba z autobusu, ktorá sa zranila ľahko. 4 osoby z autobusu boli jednorazovo ošetrené. Polícia alkohol vodičovi autobusu na mieste nezistila. Presné príčiny nehody polícia naďalej vyšetruje.
Cesta je plne prejazdná,“ informovala Mária Linkešová, hovorkyňa KR PZ Trnava.

Polícia žiada vodičov, aby kvôli hustej hmle a klzkej vozovke radšej spomalili a za volantom sa správali zodpovedne.

-th-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972