Trenčianski diaľniční policajti počas jedného popoludnia namerali troch vodičov, ktorí jazdili rýchlosťou cez 190 km/hodinu. Vodič pri Novom Meste nad Váhom išiel 202 km za hodinu. „Rekordér“ si to uháňal až 217 kilometrov za hodinu. Vodiči dostali pokuty v stovkách eur.

„37-ročnému vodičovi Audi Q7 policajti v k.ú. Trenčín v smere jazdy na Žilinu namerali rýchlosť jazdy 193 km/hod. Dychová skúška u vodiča bola negatívna. Vodičovi policajti za prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti na diaľnici o 63 km/hod. uložili pokutu 500 €, ktorú vodič zaplatil na mieste,“ informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.

Ďalšieho vodiča, ktorý viac stúpil na plynový pedál policajti namerali v k.ú. Nové Mesto nad Váhom v smere jazdy na Bratislavu. 40-ročnému vodičovi BMW 5 policajti radarom namerali rýchlosť jazdy 202 km/hodinu. V tomto prípade bola vodičovi uložená pokuta vo výške 800 € a bol mu vystavený blok na pokutu nezaplatenú na mieste.


„Rekordérom v prekročení rýchlosti počas jednej služby policajtov Diaľničného oddelenia z Trenčína bol 53-ročný vodič z okr. Púchov na vozidle Porsche. Na diaľnici D1 v k.ú. Dubnica nad Váhom v smere jazdy na Žilinu mu trenčianski diaľniční policajti namerali rýchlosť jazdy 217 km/hodinu, čím prekročil maximálnu povolenú rýchlosť na diaľnici o 87 km/hod. Policajtov sa snažil prehovoriť, aby mu pokutu nedávali, že už platil viackrát, aby mu tentokrát odpustili. Policajti sa však nedali obmäkčiť a aj v tomto prípade vodičovi uložili najvyššiu pokutu, akú je možné uložiť na mieste, a to 800 €. Vodič ju zaplatil v hotovosti na mieste,“ uzavrela E. Antalová.

TS KR PZ v Trenčíne / red

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972