Za jazdu na bicykli po pešej zóne hrozí pokuta, policajti rozdávajú aj letáky v arabčine

Za jazdu na bicykli po pešej zóne hrozí pokuta, policajti rozdávajú aj letáky v arabčine

5. augusta 2015 Off Od PNky.sk

Potom čo sa Piešťanmi prehnala vlna nevôle obyvateľov nad nebezpečnou jazdou detí, hlavne zahraničných návštevníkov Piešťan, po pešej zóne, začala viac konať aj mestská polícia. Jednou z reakcií je aj dnešné osadenie informačných tabúľ pri vstupoch na pešiu zónu, ktoré upozorňujú na zákaz jazdy na bicykli a možnú pokutu 50 eur.

Foto: Besne Betale

„V spolupráci so Službami mesta Piešťany sme dnes osadili informačné tabule na vstupoch na pešiu zónu upozorňujúce na zákaz jazdy na bicykli. Dnes boli osadené tri, celkovo ich však bude šesť, tak aby pokryli všetky vstupy na pešiu zónu,“ informoval Peter Gogol, zástupca náčelníka  Mestskej polície Piešťany.

Podľa jeho vyjadrenia sa v predchádzajúcich dňoch situácia s arabskými deťmi, po zvýšení počtu hliadok na pešej zóne, zlepšila. Dôležité však je, aby dopravné predpisy dodržiavali aj domáci. Mestská polícia v nadchádzajúcich dňoch v spolupráci so štátnou políciou pripravuje dopravno-bezpečnostné akcie na pešej zóne, kde bude kontrolovať dodržiavanie platných  predpisov a zameria sa hlavne na cyklistov.

Ďalšou aktivitou mestskej polície k zlepšeniu situácie je aj výroba nových letákov informujúcich o zákaze bicyklovania na pešej zóne. Letáky sú spracované v angličtine a arabčine.

ZAKAZ JAZDY NA BICYKLI (1)-th-