Connect with us

Aktuality

Za hokejistov sa postavil aj syn dlhoročného funkcionára a rozhodcu Jozefa Gubalu

Published

on

V pripomienkach a dopytoch obyvateľov vystúpil za fanklub ŠHK 37 Piešťany aj pán Jozef Gubala, ktorého otec Jozef Gubala bol dlhoročným hokejovým funkcionárom a rozhodcom. V jeho príhovore zaznela žiadosť o podporu hokeja i kladov, ktoré hokej pre mesto predstavuje. Vyjadrenie uvádzame v kompletnom znení.

IMG_0356_resize

Vážené zastupiteľstvo mesta Piešťany, vážené vedenie, voliči si vás zvolili ako svojich zástupcov, nie ako ľudí, ktorí majú hádzať polená pod nohy tým, ktorí mestu robia reklamu pred celým Slovenskom a snažia sa ho reprezentovať v čo najlepšom svetle.

Za posledné mesiace nie práve profesionálneho pôsobenia vedenia mesto nenapreduje, ba dokonca ide dolu vodou. Netýka sa to len hokeja a iných športov, ale hovorím aj o zveľaďovaní mesta, opravy ciest a zlepšení infraštruktúry, ako sa na svetoznáme kúpeľné mesto nepatrí.

Za predchádzajúceho vedenia mesta sa hokej tiež nepodporoval, ale aspoň sa vzájomne spolupracovalo a nerobilo sa všetko pre jeho potopenie, tak ako sme toho svedkami práve teraz. Vašou neaktivitou, neschopnosťou a amaterizmom ste dostali vedenie hokejového klubu ŠHK 37 Piešťany do patovej situácie, ktorá vyústila do toho, že Piešťany s najväčšou pravdepodobnosťou prídu o účasť v najvyššej slovenskej hokejovej lige. Preto veríme, že budúcoročné 80. výročie nášho hokejového klubu, nebude zároveň jeho definitívnym pochovaním.

Prosíme vás uvedomte si jednu vec a tou je, že keď necháme hokej v meste upadnúť na dno, čo reálne hrozí, tak už bude hrozne ťažké, priam až nemožné ho dostať na pozície, ktoré mu patria a na ktorých sa niekoľko rokov tvrdo pracovalo.

V Piešťanoch má hokej tradíciu, vychoval veľa hráčov, ktorí robili parádnu reklamu mestu, boli vzorom pre deti a mládež, dosiahli skvelé výsledky či už v klubovom hokeji alebo v najcennejšom drese s dvojkrížom na hrudi. Hokej je celospoločenský fenomén, stretávajú sa na ňom celé rodiny, fanúšikovia, ľudia ho vnímajú ako odreagovanie sa od celodenného stresu, podnikatelia na obchodné rokovania.

V Piešťanoch máme krásny štadión, od ktorého sú krajšie na Slovensku možno len tri. Vy chcete tento štadión a jeho potenciál zahodiť len tak do koša? Chcete zahodiť potenciál hokeja, ktorý je prospešný aj pre mesto. Reklama v kinách, reportáže v televízii, reklamné kampane, spolupráca s obchodnými centrami v regióne a množstvo iných aktivít, ktoré sú prospešné nielen pre hokej, ale aj mesto. Si prosím vás uvedomte, že váš dotovaný Rezort Piešťany zatiaľ nepriniesol mestu nič a na druhej strane hokej robí reklamu mestu. Dotiahol sem Hlinkov memoriál, ubytovanie tímov a tým kúpeľné poplatky mestu, stravovanie sa hráčov, teraz tu bude slovenská dvadsiatka hrávať svoje zápasy, kde zase niečo klapne aj mestu. V ostatných mestách sa pri záchrane mesta dokázali spojiť priatelia, ale aj nepriatelia tak nebuďme výnimkou a nezostaňme na smiech celej republike.

Vážené pani poslankyne, páni poslanci, máte vo svojich rukách osud hokeja a dúfame, že toto rozhodnutie urobíte podľa najlepšieho svedomia a budete sa môcť za pár rokov pozrieť do zrkadla a hlavne do očí svojich najbližších a vlastne všetkých ľudí a povedať si, že bol som pri záchrane hokeja.

A ešte by som chcel niečo dodať. Môj otec minulý rok zomrel, keby sa bol dožil toho, čo sa teraz deje s hokejom vážení, tak to by ste si za klobúk nedali.

IMG_0373_resize

-lt-

 

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články