Aktuality

Z fitnes prvkov pri Dubovej sa ľudia tešia, lavičky im stále chýbajú

By 10. mája 2013No Comments

Používanie nových cvičebných pomôcok je na vlastné nebezpečie, športovo založeným obyvateľom a návštevníkom Piešťan to však neprekáža. Lavičky, smetné koše a piknikové stoly v tomto úseku pribudnú počas leta.

[singlepic id=20631 w=520 h=340 float=center]

 

„Som tu na pobyte a chodím sem každé ráno,“ pochválila čerstvo postavené zostavy na cvičenie mladá žena, ktorá je ubytovaná v jednom z blízkych hotelov. Slovami chváli nešetrila ani staršia Piešťanka, ktorá si k potoku Dubová chodí ráno zabehať. „Stále mi však chýbajú smetiaky. Asi aj preto je tu neporiadok.“

Pomôcky na precvičovanie bokov, brušných a prsných svalov, ale aj trenažér na veslovanie alebo chodník s bradlami stoja pri potoku Dubová v čas , v časti medzi Rekreačou a Hlbokou ulicou, od začiatku mája. Na prvý pohľad sú robustné a odolné, či však prežijú aj vyčíňanie vynaliezavejších vandalov ukáže až budúcnosť „Firma, ktorá nám prvky dodala má veľké skúsenosti s cvičebnými zostavami do exteriérov a dodávala prvky napríklad do areálu Eurovea alebo Avion Shopping Park v Bratislave. Prvky sú vyrobené tak, aby odolali poveternostným vplyvom aj zásahom vandalov,“ povedala riaditeľka Rezortu Piešťany Katarína Hallová.

REKLAMA
bike-centrum

Z prostriedkov oblastnej organizácie cestovného ruchu boli cvičebné prvky pri Dubovej financované. Náklady dosiahli 15-tisíc eur.

Napriek tomu, že ľudia ich už používajú, zatiaľ neboli oficiálne prebrané. „Chcem zdôrazniť, že prvky sú bezpečne namontované, chýba už len úprava okolia a vysvetlivky k používaniu. Napriek tomu je momentálne používanie prvkov na vlastnú zodpovednosť občanov, keďže sme dielo ešte neprebrali,“ dodala riaditeľka.

Osadenie ďalšieho parkového mobiliáru je agendou mestského úradu. „Pripravujeme verejné obstaranie na dodávku lavičiek, smetných košov a piknikových stolov pre celý úsek od Veternej po mostík k Lodenici. Predpokladané náklady sú do 20-tisíc eur,“ povedala hovorkyňa radnice Barbora Piovarčiová a dodala: „S osadením počítame v priebehu leta.“

Vo fotogalérii nájdete aj popisky výrobcu k jednotlivým cvičebným zostavám:

[nggallery id=2282]

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972