Connect with us

Aktuality

Web Rezortu Piešťany za 4-tisíc je v skúšobnej prevádzke

Published

on

Krátko po nástupe nového riaditeľa a zároveň týždeň pred ukončením letnej kúpeľnej sezóny odštartovala provizórna prevádzka web stránky oblastne organizácie cestovného ruchu visitpiestany.sk. Podľa zmluvy uverejnenej v obchodnom vestníku majú celkové náklady na jej vytvorenie presiahnuť 4-tisíc eur.

[singlepic id=47260 w=520 h=340 float=center]

Nový riaditeľ Rezortu Piešťany Štefan Šiška nastúpil do svojej funkcie začiatkom septembra a spustenie webu bolo podľa jeho slov jednou z hlavných úloh, ktoré si na začiatku stanovil. „Teraz je to v štádiu vychytávania všetkých chýb,“ vysvetlil s tým, že web stránka je podľa neho jeden zo základných kanálov na propagáciu v oblasti cestovného ruchu.

Nosnými prvkami visitpiestany.sk sú v tejto chvíli fotografie a texty. Návštevníci vďaka tomu dostanú informácie o hradoch Beckov a Čachtice, Balneologickom múzeu, Kúpeľnom ostrove, ale aj o možnostiach kultúrneho a športového vyžitia.

Chýbajú však podrobnosti ako otváracie hodiny, konkrétne adresy a kontakty. Ten, kto chce navštíviť Čachtice zo stránky Rezortu Piešťany nezistí, že hrad je verejnosti neprístupný kvôli rekonštrukcii, a ten kto mieri do Beckova, nenájde ani zmienku o bohatom kultúrnom programe, ktorý tam chystajú aj na tento víkend.

Návštevník hľadajúci nocľah sa z príslušnej podstránky nedozvie nič – odkaz Ubytovanie ho vráti na úvodnú stránku. Podobné to je so sekciami Gastronómia a Nákupy. Pod kultúrnymi podujatiami sa spomína trenčianska Pohoda, ale z tunajších festivalov tam nie je zaradený ani jeden. Informačne najobsiahlejšou preto zostáva podstránka O nás – kde návštevník nájde podrobnosti o členoch Rezortu Piešťany.

Web visitpiestany.sk mal byť zrejme spustený začiatkom leta. Medzi aktuálnymi podujatiami sú ešte stále Piešťanské zlaté stuhy a Truck Aréna. Jeho súčasný obsah je teda dielom predchádzajúceho vedenia organizácie, na novom riaditeľovi bude, aby všetky nedostatky napravil.

Vývoj web stránky zabezpečila firma Netmarketer, s. r. o., ktorá podľa dostupných referencií spolupracuje v oblasti internetového marketingu napríklad s cestovnou kanceláriou Globtoura lyžiarskym strediskom Vrátna. Web visitpiestany.sk je postavený na systéme WordPress a nápadne sa podobá na iný projekt firmy Netmarketer – regionmalafatra.sk.

Realizátora webu vybrali zástupcovia členských subjektov Rezortu Piešťany na základe ponúknutej ceny, ale aj technických parametrov a grafického spracovania predošlých projektov. Povedala to bývalá riaditeľka organizácie Katarína Hallová začiatkom februára, odkedy bola stránka vo vývoji. Podľa zmluvy medzi Rezortom Piešťany a spoločnosťou Netmarketer zverejnenej v obchodnom vestníku majú celkové náklady na jej vytvorenie dosiahnuť 4 288 eur.

[youtube width=“560″ height=“320″]http://youtu.be/p074rDpmRps[/youtube]

Autor: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články