Zbierka školských pomôcok organizovaná Trnavskou arcidiecéznou charitou, ktorá prebiehala celé leto sa minulý týždeň skončila. Dvadsaťdva detí z núdznych rodín vďaka nej dostalo školskú tašku, plne vybavenú zošitmi, peračníkom a inými potrebami na vyučovanie. Odovzdanie desiatich tašiek prebehlo 3. septembra v azylovom dome, pre sedem detí , klientov sociálneho odboru Mestského úradu Piešťany vyzdvihli pomôcky zamestnanci úradu a päť kusov našlo svojho majiteľa medzi klientmi Centra pomoci človeku.

P1060260_resize

Počas leta bol výsledok zbierky neistý, pretože dobrovoľníkom sa nedarilo vyzbierať takmer žiadne pomôcky. Za posledný týždeň sa však s darcami našťastie roztrhlo vrece a aj po odovzdaní dvadsiatich dvoch kompletných výbav  do školy budú môcť zamestnanci rozdať ďalšie farbičky, perá, či školské tašky. Napriek tomu arcidiecéza plánuje na budúci rok ukončiť zbierku skôr, pretože začiatok septembra je pre rodičov žiakov hraničný a do poslednej chvíle tak tŕpnu, či sa im školský rok podarí odštartovať bez problémov.

P1060259_resize

„Tento rok som na zbierke pracovala po prvýkrát ako zamestnankyňa, doteraz som pomáhala len ako dobrovoľníčka. Táto práca má obrovský zmysel, ten pohľad detí, keď dostanú zošity a pravítka a začnú ich rozbaľovať sa nedá opísať slovami. Trochu ma prekvapuje, že darcami sú väčšinou mamičky s deťmi, alebo dôchodcovia, teda ľudia, ktorí majú určite kopec vlastných výdavkov. No napriek tomu sa odhodlajú k pomoci druhým. Veľmi si to cením a všetkým darcom patrí naša vďaka,“ povedala o zbierke Katarína Sarvašová z Centra pomoci človeku.

-dt/foto: Centrum pomoci človeku-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972