Connect with us

Aktuality

Výmenu asfaltového povrchu na Kuzmányho ulici spomalil dážď

Published

on

V stredu 26. apríla sa začala rekonštrukcia Kuzmányho ulice. Práce sa týkajú vozovky v úseku od križovatky s ulicou Pod Párovcami po vjazd na parkovisko pri futbalovom ihrisku. Práce mali trvať pôvodne tri dni, avšak pre dážď sa dokončenie posúva na nasledujúci týždeň.

Podľa zverejnenej zmluvy o dielo (pod textom) práce zahŕňajú odfrézovanie povrchovej vrstvy asfaltu do hĺbky 40 milimetrov, vyspravenie poškodených častí komunikácie, výškovú úpravu vpustí, položenie novej vrstvy asfalto-betónového povrchu v hrúbke 50 milimetrov a napokon úpravu napojenia na priľahlé komunikácie. „Vedenie mesta sa rozhodlo, že osloví súčasného dodávateľa, ktorý pracuje na ulici Andreja Hlinku a má tu zriadené stavenisko. V rámci verejnej obchodnej súťaže tento zvíťazil a ponúkol nám vynikajúcu cenu za celú ulicu. Bolo to skonzultované s projektantmi, ktorí v roku 2011 spracovali projektovú dokumentáciu,“ uviedol prednosta mestského úradu Eduard Strapatý počas zasadnutia mestského zastupiteľstva v stredu 26. apríla.

Advertisement
Hello GPT

Na rekonštrukčné práce sa vzťahuje záruka 2 roky. Celková cena rekonštrukcie po uskutočnení verejného obstarávania činí 13 096,58 eur. Piešťanských poslancov zaujímalo, z akých prostriedkov sa rekonštrukcia financuje. Relevantnej odpovede sa nedočkali. Primátor mesta Miloš Tamajka označil stav ulice za jeden z najhorších v meste.

V rozpočte Mesta Piešťany sú komplexná rekonštrukcia a rozšírenie ulice naplánované na rok 2019. Dôvodom tohto termínu je plánovaná výstavba bazénu vedľa futbalového štadióna. „Máme pôvodný projekt, ktorý rieši nielen Kuzmányho ulicu, ale aj parkovacie miesta pred štadiónom a dokonca v jeho areáli. V prípade, ak sa bude projekt realizovať, musíme si ho dať prepracovať, lebo je starý. Nebude sa už nič odfrézovávať, ale pridá sa jedna vrstva asfaltu, aby sme mohli komunikáciu rozšíriť a pridať chodník,“ povedala vedúca oddelenia stavebných služieb a rozvoja mesta Alena Horešová na margo otázky, či bude potrebné aktuálne rekonštruovanú cestu využiť, alebo sa bude všetko robiť nanovo.

Advertisement
Hello GPT

Zmluva o dielo k rekonštrukcii časti Kuzmányho cesty (zdroj: Digitálne mesto)

-vv-

Advertisement
Hello GPT
Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články