Vykrádali domy v Krakovanoch aj Veselom, chytili ich v Orešanoch

5. februára 2013 Off Od

Dvoch recidivistov a jedného mladíka obvinili až v troch prípadoch. Osudová im bola krádež, na ktorú sa odvážili 30. januára pred poludním.

[singlepic id=26439 w=520 h=340 float=center]

 

Do domu v Horných Orešanoch sa dostali po vypáčení bočných vchodových dverí. Zamerali sa najmä na šperky. „Krátko pred 12.00 h sa v dome nachádzal už len jeden z troch páchateľov, pričom dvaja čakali pred domom v pristavenom aute. V tom čase sa do domu vrátil jeho 25-ročný obyvateľ, ktorý keď videl, že sú vypáčené dvere a v dome je šramot zavolal na linku 158,“ informoval krajský policajný hovorca Michal Hanus.

Páchateľ stihol ujsť do naštartovaného auta, ktoré v zápätí zamierilo na Trnavu. „Krátko pred pol jednou popoludní spozorovala hliadka pohotovostnej motorizovanej jednotky podozrivé vozidlo na Zelenečskej ulici v Trnave. Policajti vozidlo zastavili a posádku kontrolovali. Na miesto bol privolaný výjazd, ktorý po príchode zistil, že vo vozidle sa nachádzajú šperky a kuchynský nôž,“ uviedol hovorca.

Troch mužov zo Šulekova vo veku 54, 44 a 22 rokov obvinili z prečinu krádeže a porušovania domovej slobody. Prví dvaja z nich už boli viac ako 20-krát súdne trestaní. Najmladší raz.

Obvinení muži podľa polície v decembri 2012 vyrazili vchodové dvere do domu v Krakovanoch. Vnikli do domu a odtiaľ odcudzili elektroniku a šperky v celkovej hodnote 3 200 eur.

V ďalšom prípade policajti mužov obvinili z prečinov porušovania domovej slobody, krádeže a poškodzovania cudzej veci. Muži 15. januára 2013 vyrazili balkónové dvere na rodinnom dome vo Veselom. Vnikli do domu a postupne odtiaľ odcudzili elektroniku a šperky v celkovej hodnote 757 eur. Poškodením spôsobili škodu vo výške 600 eur.

Zdroj: KR PZ