Výbuch im prevrátil život naruby, no po mesiacoch práce otvorili znovu

Výbuch im prevrátil život naruby, no po mesiacoch práce otvorili znovu

3. mája 2016 Off Od PNky.sk

Aktualizované – Neplánovaný ohňostroj odpálil  v nedeľu 24. januára zatiaľ neznámy „zabávač“ v Pivnici Habanero, ktorá sídlila v rodinnom dome na Lúčnej ulici. Dvom mladým mužom, ktorí rozbehli svoje podnikanie pred tromi rokmi a úspech svojej značky si tvrdo odmakali v kuchyni, tým prevrátil život naruby. Majitelia sa však nevzdali, začali znovu a od včera otvorili v nových priestoroch. Podľa jedného z nich od polície zatiaľ nedostali žiadne informácie o tom, kto stojí za výbuchom.

Pre niekoho pár minút zábavy, pre iných mesiace driny a kopa peňazí. Výbušnina a následný požiar podnik vyradili z prevádzky. Objavili sa aj informácie, že súvis s deštrukciou Habanera mohol mať aj incident na sídlisku Adama Trajana. Páchateľ zničil priestory firmy na Lúčnej ulici podľa všetkého podomácky vyrobenou výbušninou zo zábavnej pyrotechniky. Majitelia sa prostredníctvom sociálnych sietí vyjadrili, že poskytnú odmenu za dolapenie páchateľa.

 

IMG_1168

„Do dnešného dňa nič nevieme, nikto nám nedal žiadne vyrozumenie,“ hovorí jeden z majiteľov Norbert Bartík. Prvé dva týždne podľa neho boli najťažšie a život sa im otočil na ruby. Nakoniec sa aj so spoločníkom Lukášom Šerjeníkom rozhodli začať odznova. „Máme rodiny, potrebujeme príjem a chceme robiť to, čo vieme, “ pokračuje Norbert. Po dva pol mesiacoch tvrdej driny od mája spustili pivnicu v prenajatých priestoroch pod novou kaviarňou Remix na ulici Dominika Tatarku. Zábava nezodpovedného „odpaľovača“ ich okrem hodín práce na novej prevádzke stála asi 20 tisíc eur. Pôvodnú reštauráciu nemali ani poistenú.

IMG_1169

Nový priestor otvorili v pondelok. V ponuke majú väčšinu pôvodných, osvedčených jedál, pričom sa zameriavajú najmä na dovoz alebo jedlo so sebou. „Veríme, že zákazníci sa vrátia, zábeh dopadol dobre,“ hodnotí nové začiatky N. Bartík. Z pôvodného personálu však zostali len traja, a tak trávia v práci celé hodiny. „Otvorené máme tak, ako predtým do desiatej večer, v piatok a sobotu až do pol dvanástej,“ dopĺňa majiteľ, ktorý rovnako ako jeho spoločník v prevádzke aj varí.

IMG_1166 „Boli sme tri mesiace bez príjmu, ale platili sme zamestnancov, odvody, všetko, čo sme mali,“ vysvetľuje majiteľ. „Ale sme na novom, na krajšom. Ľudia, ktorí nás poznajú, chodia okolo, zastavia sa a podporujú nás, že sme ešte dopadli dobre. Nejakí ľudia nám aj pomohli, napríklad Tenet Praktik, AIRfitting a ďalší drobní živnostníci.“ Ak by polícia usvedčila páchateľa, tak by ho však neváhal žalovať o odškodnenie. „Keby sa nám vrátilo aspoň, čo sme do toho dali,“ myslí si Norbert.

IMG_1170
IMG_1171

O vyjadrenie k prípadu sme požiadali aj políciu. „Požiar v reštaurácii z januára polícia naďalej vyšetruje. Tento prípad nesúvisí s výbuchmi, ktoré boli následne v Piešťanoch a teda ani s obvinením 21-ročného muža z Veselého,“ uviedla Martina Kredatusová, vedúca oddelenia komunikácie a prevencie KR PZ v Trnave.

IMG_1172

-ad-, ilustr. foto 2 FB