Vrtuľníky USA, ktoré boli dva dni na Letisku Piešťany, dnes odletia

Vrtuľníky USA, ktoré boli dva dni na Letisku Piešťany, dnes odletia

31. mája 2019 Off Od PNky.sk

Od stredy 29. mája pristálo na Letisku Piešťany celkovo 17 vrtuľníkov americkej armády. Dôvodom bolo zlé počasie počas ich presunu z Nemecka na medzinárodné cvičenie Saber Guardian 2019. Dnes by mali všetky stroje pokračovať v ceste.

Vrtuľníky AH-64 Apache

O vrtuľníkoch AH-64 Apache, ktoré využili zázemie Piešťan, informovalo pred dvomi dňami na svojej FB stránke samotné letisko. Medzi strojmi, ktoré u nás pristáli boli aj dva Boeing CH-47 Chinook. Tie sú využívané ako transportné vrtuľníky.

Vrtuľníky v Piešťanoch čakali kým prejde studený front, ktorý ovplyvnil ich presun. Dnes budú pokračovať v ceste na juh. Pri ceste späť z cvičenia majú Piešťany opäť ako záložné letisko pre prípad potreby pristátia. Ak bude dobré počasie budú letieť bez zastávky u nás.

Podľa správy Ministerstva obrany SR sa americká vojenská technika presúva na cvičenie Saber Guardian 2019 od 22. mája do 6. júna 2019. Späť pôjde rovnako cez územie Slovenska od 21. do 27. júna 2019. Celkovo ide o niekoľko stoviek kusov techniky a zodpovedajúci počet obslužného personálu rozdelených do konvojov presúvajúcich sa v rôznych termínoch.


-red- Foto: Letisko Piešťany