Celý tento týždeň sa vo Vrbovom koná deviaty ročník festivalu Vrbovské Vetry, ktorý vyvrcholí hlavným programom v sobotu 4.júla.  Každý večer od pondelka do piatku ožije centrum Vrbového debatami a letným kinom Bažant kinematograf. V stredu bude Štefan Hríb pod vrbovskou lampou spovedať slovenských hokejistov, vo štvrtok Dado Nagy podebatuje o knihách s Braňom Jobusom a Pištom Vandalom a v piatok bude hosťom charizmatický kazateľ a spisovateľ Daniel Pastirčák.  

 

Hlavný festivalový deň sa začne v sobotu presne o 13-tej hodine 14-tej minúte a 15 tej sekunde koncertom formácie Talent Transport, ktorej hlavnou postavou je Vladislav Slnko Šarišský známy aj z projektu Hrana. Okrem zbrusu nového ventilu , ktorým sa tradične festival otvorí aj zatvorí, bude jedným z ťahákov festivalu aj Ventil RGJankom Kuricom, ktorý bude tento rok možné vidieť iba na Vrbovských Vetroch.

V rytme SKA festival tentokrát roztancujú až tri kapely a to Gypsy SKA Orquestra z Venezuely, ukrajinská etno-ska-punková Rura a domáci Polemic. Príde aj alternatíva z dielne Longitalu, ktorý tu predstaví svoj nový album, a tiež jazz v podaní Petra Lipu so skupinou.  Svoj nový album „Dekel“ tu pokrstia aj domáce Karpatské Chrbáty, ktorých leader a zároveň organizátor Vetrov Braňo Jobus tu zasa pokrstí svoju novú knižku Plajko, v ktorej sa pojednáva o plnení snov. Svoj nový album predstaví aj kapela Chikilikitu-a, ktorá patrí k inventáru Vrbovských Vetrov podobne ako ich legendárne Projekty, ktoré vystupujú iba dvakrát do roka a to v domácom Prešove a na Vrbovských Vetroch.

vetryJedným z headlinerov bude aj legendárna formácia Záhradné domčeky, ktorá predstaví úplne nové hudobné nástroje, z ktorých môžeme prezradiť napríklad hrablogitaru alebo kýblové bicie.  Festivalom budú sprevádzať  Vrbovskí Víťazi, a samozrejmosťou je že sa to bude celé niesť v surrealistickom duchu humoru Multiorganizácie Kriak.

Nebudú chýbať ani klasické disciplíny ako Dostihy na húpacích koňoch, strelecké preteky z poplašnej pištole či Formula Nula, ktoré doplnia aj prísne utajované novinky.  Ale najvýznamnejšou udalosťou tohto ročníka bude to, že samotný Precceda Multiorganizácie Kriak Húpací Kón sa premiérovo ukáže na verejnosti po tom ako prešiel rukami veľkého tímu renomovaných lekárov, veterinárov a reštaurátorov.

Pri tejto príležitosti Slovenská Pošta vydala špeciálnu známku s jeho podobizňnou, ktorá bude v predaji priamo na festivale a bude ju možno nalepiť na originálnu pohľadnicu Vrbovských Vetrov, ktoré budú taktiež k dispozícii. V nedeľu festival ukončí legendárna Upratéka a následná výprava do Stredu Sveta a Vesmíru. Už dnes je jasné že počas tohto ročníka bude celý týždeň ideálne letné počasie, takže sa máme na čo tešiť.

V predvečer festivalu v piatok 3.7. o 22:25  RTVS na Dvojke odvysiela skvelý dokument režiséra Mira Rema s názvom Vrbovský Veter, kde je veľmi dobre zachytená atmosféra predchádzajúcich ročníkov festivalu.

 

Program:

Streda 1.7.  20:00

Pod vrbovskou lampou

ŠTEFAN HRÍB a jeho hostia

Bažant kinematograf: 38

Štvrtok 2.7.  20:00

DADO NAGY , Pišta Vandal a Braňo Jobus

Beseda aj o knihách

Bažant kinematograf: Díra u Hanušovic

Piatok 3.7.  20:00

DANIEL PASTIRČÁK a hostia

Bažant kinematograf:

Trabantom až na koniec sveta

 

Sobota 4.7.

13:14 14:15 TALENT TRANSPORT

14:30 15:30 LONGITAL

15:30 15:55 SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE A ZATVORENIE FESTIVALU

15:55 16:55 PETER LIPA

17:00 17:30 VELKÁ VRBOVSKÁ

17:30 18:30 GYPSY SKA ORQUESTRA /VENEZUELA/

18:30 19:00 FORMULA NULA

19:00  19:30 PREKVAPENIE

19:30 21:25 VETROVARIETÉ /Chikilikitu-a aj s Projektami, Karpatské Chrbáty a ďalší/

21:50 22:50 POLEMIC

23:15 00:10 VENTIL RG

00:30 01:30 RURA ( UKRAINA)

uvádzajú:VRBOVSKÍ VÍŤAZI

 

Nedeľa 5.7.

UPRATÉKA 8:00

VÝPRAVA K STREDU SVETA A VESMÍRU 10:00

Hasičské preteky

Predpredaj vstupeniek v sieti Ticketportal, na mieste 15 euro. Všetky podrobnosti na www.vrbovskevetry.sk

Zdroj: Tlačová správa festivalu

 

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972