Trnavskí policajti sa počas víkendu zamerali na ochranu životného prostredia. Kontrolovali neoprávnenú jazdu motorovými vozidlami, motorovou trojkolkou, motorovou štvorkolkou, motocyklom alebo skútrom v chránených územiach, či na lesnom alebo poľnohospodárskom pozemku. Za takúto jazdu hrozí trest až jeden rok.

V sobotu 14. a v nedeľu 15. apríla v čase od 12.00 do 20.00 kontrolovali policajti v Chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty, v rámci služobného obvodu Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trnave dodržiavanie zákona o ochrane prírody a krajiny a zákona o lesoch.

„16 policajtov, 3 pracovníci Lesov SR a 3 Štátnej ochrany prírody SR odhalili za podpory vrtuľníka Leteckého útvaru MV SR celkovo 10 trestných činov porušovania ochrany rastlín a živočíchov. Napriek umiestneným tabuliam označujúcim Chránená krajinná oblasť Malé Karpaty a Chránené vtáčie územie, ako aj dopravného značenia zakazujúceho vjazd všetkých motorových vozidiel, sa 7 vodiči áut a 3 motocyklisti na krosových motocykloch neoprávnene pohybovali po lesných cestách. Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie z prečinu porušovania ochrany rastlín a živočíchov. V prípade obvinenia a preukázania viny je možné za takýto skutok uložiť trest odňatia slobody až na jeden rok,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Martina Kredatusová.

 

Podobné kontroly by sa mali uskutočňovať aj v ďalších územiach a lokalitách. 

-red-/ TS KR PZ v Trnave  Foto: KR PZ v Trnave

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972