Aktuality

Volebné miestnosti sú prázdne, účasť bude nízka

By 9. novembra 2013No Comments

Do všetkých náhodne vybraných volebných miestností v našom meste prišlo doteraz približne 10% voličov. Popoludňajší dážď niektorých pravdepodobne odradí. Volebná účasť bude možno rekordne nízka. V roku 2009 iba tesne presiahla 20%.

[singlepic id=48801 w=540 h=320 float=center]

Do poludnia sa v Piešťanoch rozhodli využiť svoje volebné právo iba stovky občanov. Z každej z náhodne vybraných volebných miestností hlásia komisie slabú účasť. Kandidátov na post predsedu Trnavského samosprávneho kraja a uchádzačov o miesto v krajskom zastupiteľstve vyberajú prevažne starší ľudia. Až na výnimky nejavia mladí o túto udalosť záujem.

Do volebnej miestnosti č. 9 v Piešťanskom informačnom centre prišla využiť svoje právo aj 92-ročná dôchodkyňa. Dohromady tam však okolo poludnia bolo iba 30 voličov, čo podľa predsedníčky komisie znamená asi 10% účasť. Podobné čísla hlásia aj z ostatných náhodne vybraných volebných miestností – MsKS: 10%, ZŠ Brezová: 8%, Jedáleň na Staničnej ulici: 10%, ZŠ F. E. Scherera: 9%.

Krajské voľby organizačne zabezpečuje mestský úrad, tunajšia obvodná volebná komisia sídli v budove okresného úradu. Kvôli voľbám je v pohotovosti aj polícia. Podľa jej krajskej hovorkyňe Márie Linkešovej zatiaľ nezaznamenali žiadne incidenty. Polícia venuje zvýšenú pozornosť aj prípadnému kupovaniu hlasov. Akékoľvek narušenie priebehu volieb treba hlásiť na telefónne číslo 158.

Volebné miestnosti za uzavrú dnes o 22.00 h. Prvé neoficiálne výsledky by mohli byť známe do polnoci. Zajtra ich nájdete aj na našom portáli.

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972