V uplynulom týždni zverejnila agentúra AKO volebné prieskumy pred župnými voľbami, ktoré robila exkluzívne pre televíziu TA3. V trnavskom kraji by podľa nich bol zvolený doterajší župan Tibor Mikuš, ktorého by volilo viac ako 40 percent občanov. Na druhom mieste skončil s 30,5 percenta Jozef Viskupič. Podľa agentúry je v kraji až tretina voličov prístupná k zmene svojho favorita. To dáva v závere kampane priestor najmä Viskupičovi, aby sa dotiahol na svojho súpera.

V prieskume medzi rozhodnutými voličmi získal 12,1 percenta József Berényi, 10,1 percenta Konrád Rigó a 6,5 percenta Jaroslav Cehlárik.

Agentúra zverejnila aj preferencie obyvateľov kraja medzi stranami. Vedie tu Smer s 23,6 percenta, pred SaS (17,8 percenta), OĽaNO (12,8 percenta) a Mostom-Híd (12,8 percenta). Tesne pod desiatimi percentami sú hnutie Sme rodina, Kotleba má 9,3 percenta.

Aktuálneho  župana Tibora Mikuša, ktorý kandiduje ako nezávislý, podporuje Smer, SNS i komunisti. Poslanca NRSR za OĽaNO  Jozefa Viskupiča podporuje pravicová koalícia 

Pravicová koalícia OĽaNO, SaS, KDH, OKS, NOVA, Zmena zdola, stojí za  Jozefom Viskupičom. SMK podporuje svojho kandidáta  Józsefa Berényiho a Most-Híd Konráda Rigó.

-red- Zdroj: AKO, TA3 Grafy: Screenshot TA3

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972