Počas leta zaevidovali policajti v Trnavskom kraji dohromady 201 dopravných nehôd, čo je o 6 menej, ako za rovnaké obdobie minulého roka. Pozitívny pokles v počte nehôd bol zaznamenaní v okrese Trnava a Galanta, kde sa počet nehôd znížil takmer o polovicu. Naopak nárast zaevidovali policajti najmä v okrese Senica. V okrese Piešťany bolo zdokumentovaných 23 dopravných nehôd, čo je o jednu menej ako vlani. Jedna osoba sa pri nich zranila ťažko, šesť ľahko, čo predstavuje pokles až o jedenásť zranení a v dvoch prípadoch bol zistený u vodičov alkohol. Pozitívne je, že na piešťanských cestách počas leta nikto nezahynul.

DSC_0097

Pri dopravných nehodách bolo usmrtených 5 (0) osôb, 10 (-6) utrpelo ťažké zranenia a 91 (-41) osôb bolo ľahko zranených. Polovica ťažko zranených osôb evidujú policajti pri nehodách v okrese Galanta a potom nasleduje okres Trnava s dvoma ťažkými zraneniami.
Pri každej približne siedmej nehode zaevidovali policajti pozitívnu skúšku na alkohol. Počet alkoholov pri nehodách stúpol oproti roku 2015 iba mierne. Najviac nehôd s alkoholom zistili policajti v okrese Dunajská Streda 6 (+1), v okrese Hlohovec 4 (+3), v okrese Galanta 4(-3), v okrese Senica 4 (+3), v okrese Trnava 4 (-3), v okrese Skalica 2 (+1) a v okrese Piešťany 2 (0).

Najviac nehôd, 90 % z celkovej nehodovosti počas leta, zavinili vodiči motorových vozidiel. Chodci zavinili 2 (-2) dopravné nehody, cyklisti 7 (-1) dopravných nehôd a deti zavinili 3 (+3) dopravné nehody.

Hlavnou príčinou nehôd počas leta bolo takmer v polovici prípadoch porušenie povinnosti vodiča, nepozornosť, neprimeraná rýchlosť16 (-10) jazdy. Polícia eviduje oproti letu 2015 zvýšený počet nehôd, ktoré zavinili ostatní účastníci cestnej premávky17 (+6). 126 nehôd sa stalo v obci, no z hľadiska následkov pri nehodách, by vodiči mali zvýšiť opatrnosť hlavne mimo obce. Nielen počas roka ale aj teraz zavinili vodiči značnú časť nehôd na účelových, miestnych komunikáciách, parkoviskách a mimo obce na cestách I., II. a III. triedy. Na diaľnici a rýchlostnej ceste bolo v lete najbezpečnejšie. Pri 15 nehodách došlo v jednom prípade k ľahkému zraneniu.

Najrizikovejším časovým intervalom bol čas od 00.00 – 04.00 hod., kedy došlo k 16 (+7) dopravným nehodám, 3 (+3) osoby boli usmrtené, 1 (+1) ťažko zranená osoba, 1 (-3) ľahko zranená osoba, v obci 10 (+4) dopravných nehôd a alkohol 7 (+4).

-lt/Zdroj: Tlačová správa Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave/Foto: archív-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972