Za nehodou autobusu, pri k ktorej zomreli v piatok na diaľnici neďaleko Piešťan štyri študentky, je pravdepodobne nepozornosť šoféra. Vyšetrovateľ žiadal väzobné stíhanie, prokuratúra to zamietla.

YLal.nehoda_autobusu_pri_piestanoch[1]

Vyplýva to z informácií, ktoré médiám poskytla krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová. Vodič (57 r.) autobusu z Trnavy je podľa jej slov obvinený z toho, že „v dôsledku nedostatočnej pozornosti pri vedení vozidla v uvedenom úseku zišiel s autobusom mimo diaľnice na trávnatú plochu, na ktorej prišlo k prevráteniu autobusu na pravú stranu a jeho pádu na nižšie položené pole.“

V  autobuse bolo 31 cestujúcich z toho 29 žiakov a dve učiteľky. Na mieste boli zomreli štyri dievčatá vo veku 17 a 18 rokov. Z vyšetrovania vyplynulo, že sedeli v zadnej časti autobusu vpravo. Päť osôb utrpelo ťažké zranenia.

Na mieste nehody bolo na jej dokumentovanie a riešenie mimoriadnej udalosti okamžite stiahnutých asi 40 policajtov, ktorí na mieste ihneď zabezpečovali odklon dopravy, tak, aby nedochádzalo k následným kolíziám. Zriadené boli tímy vyšetrovateľov a kriminalistov na čo najrýchlejšie zadokumentovanie na mieste a urýchlenie následných vyšetrovacích úkonov. Na bezprostredné poskytnutie psychickej podpory účastníkom nehody a ich príbuzným boli na miesto vyslaných celkom sedem policajných, hasičských, záchranárskych psychológov a psychológov z MV SR. Zasahoval tiež tím terénnej krízovej intervencie Modrý anjel.

Polícia do vyšetrovania pribrala znalcov z odboru zdravotníctvo a farmácia, odvetvie súdne lekárstvo a toxikológia. Havarovaný autobus zostal zaistený pre účely vyšetrovania.

Zdroj: KR PZ Trnava Foto: www.tvnoviny.sk

REKLAMA

heaven rest

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972