Veľké terénne auto podľa svedkov pred priechodom nebrzdilo napriek spomaľovaču. Chodkyňa skončila v nemocnici. Nehoda sa stala včera večer pred nákupným centrom Aupark.

nehoda aupark

Polícia jej príčiny vyšetruje. Krajská hovorkyňa Martina Kredatusová uviedla, že šofér pravdepodobne porušil svoje povinnosti stanovené zákonom. „Vodič je povinný dať prednosť chodcovi, ktorý vstúpil na vozovku a prechádza cez priechod pre chodcov, pritom ho nesmie ohroziť.“

Audi Q5 podľa jej slov šoféroval 53-ročný Piešťanec. Cez priechod pre chodcov išla o desať rokov staršia žena. Z pohľadu vodiča prechádzala zľava doprava. „Pri zrážke utrpela ľahkú ujmu na zdraví a bola prevezená na ošetrenie do nemocnice. Výsledok dychovej skúšky na alkohol bol u vodiča negatívny,“ dodala policajná hovorkyňa.

Vzhľadom na úsek, kde sú za sebou tri spomaľovače, išlo Audi Q5 podľa jedného zo svedkov nehody veľmi rýchlo. „Odhadujem 28-40 km/h. Ide len o môj odhad. Ja chodievam tiež rýchlo, ale pred Auparkom vždy spomalím, inak by mi odletel podvozok,“ povedal svedok, ktorý nechcel byť menovaný.

Podľa jeho slov dôchodkyňa po náraze odletela asi dva metre. Okoloidúci jej dali prvú pomoc, privolali sanitku aj políciu. Za volantom Audi Q5 podľa svedka sedel známy piešťanský lekár.

(mp)

REKLAMA

450X222 primator hudcovic

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972