Téma realizácie cyklotrasy medzi Piešťanmi a Vrbovým rezonuje s blížiacimi sa možnosťami získať európske peniaze stále silnejšie. Po konferencii zvolanej Iniciatívou Spoločne pre Piešťany, ktorá sa uskutočnila koncom marca, následnom rokovaní piešťanských poslancov a primátora Miloša Tamajku, teraz robia ďalšie kroky aj vo Vrbovom. Začiatkom apríla spustili anketu, kde sa pýtajú, ktorý variant pre realizáciu budúcej cyklotrasy by občania zvolili.

cyklista kroj zeleznica

REKLAMA

kia-042015-500
V minulom roku si nechali starostovia obcí na trase Piešťany – Vrbové spracovať štúdiu realizovateľnosti cyklistickej cestičky. V nej sú navrhnuté dva varianty riešenia. Prvý variant počíta s využitím telesa železničnej trate, druhý je spracovaný súbežne so železnicou. Rozdiel v cenách podľa štúdie je viac ako dvojnásobný v prospech realizácie na telese železnice. Ďalším argumentom pre variant jedna je podľa starostu obce Trebatice Juraja Vala jednoduchšie majetkové vysporiadanie. Teleso trate totiž patrí štátu a pri realizácii cyklotrasy po ľavej strane železnice by bolo potrebné rokovať takmer s dvestopäťdesiatimi vlastníkmi, po pravej strane s viac ako osemsto.

mg_4693[1]

Stále však nie je zodpovedaná jedna zo základných otázok, či je vôbec možné počítať s tým, že štát uvoľní železnicu v prospech výstavby, alebo bude trvať na jej zachovaní. Ministerstvo totiž v minulosti zaslalo stanovisko Trnavskému samosprávnemu kraju, v ktorom nesúhlasí so zrušením uvedenej trate. Na základe týchto skutočností piešťanskí mestskí poslanci na pracovnom stretnutí požiadali primátora, aby túto skutočnosť preveril na ministerstve dopravy. Ten už podľa posledných informácií požiadal o stretnutie spolu so starostom Trebatíc a teraz čakajú na termín.

cesta-do-vrboveho-07a
Občania mesta Vrbové, ktorý sa rozhodnú vyjadriť svoj názor si môžu anketový lístok stiahnuť tu. Vyplnený ho môžu doručiť do schránky pri vchode do budovy Mestského úradu vo Vrbovom, alebo poslať na e-mailovú adresu vrbove@gmail.com.

-th-, Foto: th a mp

 

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972