Connect with us

Aktuality

Vlakové spojenie Piešťany – Praha bude premávať každý deň

Published

on

Spoločnosť Arriva rozbehla ešte 11. decembra 2016 nové vlakové spojenie, ktoré spojilo Prahu s Nitrou. Možnosť priamo vycestovať do hlavného mesta Českej republiky majú aj Piešťanci, pričom cestujúci ho doposiaľ využívali len každú sobotu. Od 1. apríla bude možné týmto vlakom cestovať každý deň, pravidelný spoj bude premávať ráno o 7.41 a cena lístka je stanovená na 14,81 eur. Spoj smerujúci z Prahy bude v Piešťanoch zastavovať vždy večer o 20.14. Arriva sa rozhodla podporiť dopravné možnosti obyvateľov západného Slovenska, ktorí pravidelne cestujú za prácou alebo štúdiom, pričom na medzištátnu trať vedúcu cez Vlársky priesmyk sa diaľkové vlaky vrátili po 23 rokoch. 

Medzi prvých cestujúcich, ktorí si vyskúšali cestu týmto spojom boli žiaci Cirkevnej spojenej školy v Piešťanoch. Pod dohľadom učiteľov Lukáša Mencla a Bibiany Málikovej sa vybrali na výlet do Zlína. Arriva medzi výhodami prezentuje pohodlné široké sedenie, komfort i pripojenie na rýchle wi-fi. Rodiny s deťmi a priatelia majú možnosť využiť štvorsedačky, využiť sa dá aj oddychová zóna. Mnohých určite potešia aj zľavy z cien cestovného, ktoré môžu využívať majitelia ISIC karty, žiaci, študenti, ale aj cestujúci s preukazom ZŤP, pričom ich sprievod a deti do 6 rokov majú cestovné zdarma. 

Špeciálne miesto je vyhradené pre najmenších v detskej zóne, ktorá sa nachádza v prednej časti vozňa. Súčasťou sedenia je výzdoba i stolík, na ktorom sa dá hrať Človeče, nehnevaj sa. 

-lt/Zdroj: Arriva/Foto: Arriva. Lukáš Mencl-

Advertisement
Hello GPT
Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články