Aktuality

Víťazi súťaže navrhli obnoviť lužný les

By 29. októbra 2012No Comments

Hlavným prínosom víťazného návrhu súťaže na obnovu mestského parku je podľa poroty funkčná a  priestorová vyváženosť. Nápady všetkých súťažiacich môže posúdiť aj verejnosť. Výstavu návrhov otvoria 30. októbra o 17.00 h vo foyeri KSC Fontána.

[singlepic id=36861 w=520 h=340 float=center]

 

„Autori správne identifikovali  a zachovali existujúce kvality prostredia mestského parku v Piešťanoch a vhodnou intenzitou a umiestnením aktivít  park obohatili,“ píše sa v odôvodnení výberu najlepšieho návrhu.

Víťazom sa stal autorský kolektív v zložení Ing. Ivana Kučírková, M.Sc., Ing. Dominika Letková, Ing. Klára Nepustilová a Ing. Eva Teplická. Porota ocenila ich nápad obnoviť prostredie lužného lesa vo východnej časti parku. Nestotožnila sa však s ideou obnovy rondelu z pagaštana konského na konci hlavnej aleje. Podľa porotcov by bránil výhľadu na skupinu hodnotných borovíc. Taktiež sú proti lúke s výbehom pre psov v severozápadnej časti a nesúhlasia ani s výsadbou živého plota pozdĺž ulice Pod Párovcami.

Pozitívnym prínosom víťazov súťaže je zachovanie existujúcich športových a detských ihrísk a ich doplnenie o senior fit-park, piknikové priestory a volejbalové ihrisko. „Návrh umiestňuje na územie parku primeraný rozsah aktivít, ktoré sú určené pre rôzne vekové skupiny. Rozmiestnenie týchto aktivít a vzájomné väzby pôsobia prirodzene,“ píše sa píše sa v odôvodnení výberu víťazov.

Výstava súťažných návrhov potrvá do 18. novembra.

Text: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972