Aktuality

Víťazi súťaže chcú z parku spraviť ďalšiu dominantu Piešťan

By 6. novembra 2012No Comments

Ešte dva týždne môže verejnosť posúdiť súťažné projekty na obnovu mestského parku. Inšpiratívne sú všetky.

[singlepic id=37117 w=520 h=340 float=center]

 

Víťazný tím navrhol rozdeliť celé územie parku na niekoľko častí, ktoré by mali rozdielne využitie. Na otvorení výstavy súťažných projektov hovorili o obnove hlavnej promenády. Z nej by sa mala v budúcnosti stať jedna z dominánt Piešťan aj vďaka vizuálne atraktívnemu osvetleniu stromov, ktoré by malo do parku prilákať ľudí aj v noci.

Autorský kolektív v zložení Ivana Kučírková, Dominika Letková, Klára Nepustilová a Eva Teplická navrhuje ukončiť túto promenádu pôvodným rondelom stromov, z ktorého sa do dnešný čias dochovalo iba torzo. Odborná porota však tento nápad neodporučila realizovať. Rondel by totiž bránil výhľadu na borovice na blízkej lúke.

REKLAMA

Z nej chcú mať víťazky miesto určené na kultúrne a športové aktivity. Okružný chodník okolo nej by mal obsahovať odpočinkové zóny a akustické prvky. Nová trasa pre in-line korčuliarov a cyklistov by mohla vniknúť po obvode celého parku. Novým prvkom je aj kaviareň pri športových ihriskách za Domom umenia, z ktorej by bol výhľad na detské ihrisko v obnovenom prostredí pripomínajúcom lužný les.

V sadovníckej koncepcii navrhli víťazky využiť nenáročné bylinné podrasty, ktoré v priebehu roka menia farby. Zredukovali by počet kríkov a stromov nízkej sadovníckej hodnoty. Pozornosť by upriamili na vzácne stromy a voľnočasové plochy.

Náklady na realizáciu tohto projektu presahujú 3,3 milióna eur. Zdroje financovania zatiaľ nie sú známe.

Z ostatných súťažných návrhov prezentovaných vo foyeri KSC Fontána do 18. novembra je zaujímavý napríklad nápad urobiť z chátrajúceho amfiteátra skate park.

[nggallery id=2008]

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972