V pondelok 4. decembra sa v Trnave uskutočnilo ustanovujúce zasadnutie  zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja. Nový župan Jozef Viskupič na ňom zložil predpísaný sľub, čím sa ujal postu predsedu TTSK. Sľub zložilo tiež 40 staronových, či nových poslancov zastupiteľstva.

„Volebná kampaň je o sľuboch, vládnutie je o dosahovaní výsledkov. Voľby sa skončili a nastupuje zodpovednosť. Trnavský samosprávny kraj si zaslúži nové impulzy. Nebudeme rušiť to, čo funguje, opravíme to, čo nefunguje, prinesieme nové nápady a riešenia,“ uviedol vo svojom príhovore pred zaplnenou aulou Materiálovo technologickej fakulty STU Jozef Viskupič.

„Som rád, že som spolu s vami dostal dôveru pre realizovanie vízie, ktorá je postavená na myšlienke, že všetci spoločne tvoríme jeden kraj. Za kľúčovú považujem spoluprácu so starostami a primátormi nášho kraja. Len v konštruktívnom súlade môžeme dosahovať lepšie výsledky pre obyvateľov kraja, obcí a miest,“ prihovoril sa k novozvoleným poslancom, ale i starostom a primátorom, ktorí boli tiež pozvaní na ustanovujúce zhromaždenie zastupiteľstva.

Vrámci pracovnej časti rokovania bola zvolená Komisia pre nezlučiteľnosť funkcií  a  Mandátová komisia. Po oficiálnej časti sa nový župan presunul do úradu TTSK, ktorý sa stáva jeho novým pracoviskom. Ďalšie rokovanie zastupiteľstva plánuje nový župan ešte v decembri, keď by rád pristúpil k úpravám v  rozpočte TTSK.

-th- Foto: FB Jozef Viskupič

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972