Podľa trnavského župana Tibora Mikuša s predajom Vily Löger kraj ešte počká, v prípade, že s primátorom Piešťan nájdu jej spoločné zmysluplné využite. Informoval o tom včera pri zasadaní krajského parlamentu v rozhovore pre Piešťany TV .

internat spse

Zároveň upozornil, že budova si vyžaduje investície a jednou z ciest by mohla byť dotácia z eurofondov v rámci nových dotačných pravidiel (IROP). Zároveň však nevylúčil možnosť, že Vila Löger bude zaradená do verejnej obchodnej súťaže, ktorú pripravuje kraj v marci: „Je to len jedna z položiek celého zoznamu objektov.“ Verejná obchodná súťaž je podľa Mikuša najlepší spôsob, ako zistiť reálnu cenu majetku. Na záver však potvrdil, že bývalý internát  v najbližšej dobe kraj nepredá.

Krajské zastupiteľstvo v stredu na svojom zasadaní prijalo okrem iného tiež návrh dodatku k zásadám nakladania s majetkom kraja, podľa ktorých sa v prípade predaja nehnuteľností v majetku TTSK  polovica získanej sumy vráti do regiónu, v ktorom sa nachádza. Tak ako u Vily Löger však bude vyšší územný celok sledovať, ako sú peniaze použité alebo sa bude podieľať sa na ich investícii.

(red, Zdroj: www.piestantv.sk, www.infonte.tv, foto: archív)

 

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972